Belgijskie IPA z Artezana

22
2814

czyli kolejna odsłona IPA Tour.

Kolejna po Białym IPA, Powrocie do Przeszłości, Żytnim IPA i No Worries piwo z serii IPA. Jak wypadnie połączenie amerykańskiego chmielu i belgijskich drożdży.

22 KOMENTARZE

 1. Czy na przyszłorocznym FDP we Wrocławiu jako szkło festiwalowe będzie takie szkło jak to z którego pijesz artezan balgian ipa ?
  Po prostu zajebi…cie wygląda.

 2. Witam 🙂
  Kopyr, kurde.. jak to jest ? American ipa – amerykańskie chmiele, belgian ipa- bo belgijskie drozdze ?
  Idąc tym tropem polish ipa nie musi mieć polskiego chmielu…

  • Belgia słynie z drożdży, a nie z chmieli. Przykładowo jeśli ktoś uwarzyłby Bavarian IPA, to można by się spodziewać czego? Drożdży od weizena. Inne przykłady mi jakoś nie przychodzą do głowy.

   W Polsce, typowo polskie chmiele mamy. Typowo polskich drożdży, za wyjątkiem szczepu do Grodzisza, który gdzieś tam w bankach drożdżowych przebywa, nie mamy.

   • Tak, zawsze oglądam wideo zanim napisze komentarz. Nie byłem pewien czy może kiedyś butelkowali, a teraz nie mogą i czekają na rozbudowę czy zawsze tylko kegowali. Bo na Twoim zwiedzaniu browaru linii do rozlewu nie wiedziałem, z drugiej strony masz z reguły piwa z Artezana w butelce i z etykietą. Dzięki za odpowiedź.

    • No dobra… to może mi się pomieszało, bo byłem przekonany, że o tym mówiłem. Tylko, że mam nagrane już dwa kolejne filmy z piwami Artezana. Póki Artezan nie przeniesie siedziby do Błonia, póty nie będzie butelek. Sorry za opryskliwe poprzednie pytanie.

Leave a Reply