Xorrecer z Bayura

17
2393

czyli zepsuty Imperial Stout, no chyba że to ma byś Saison Stout.

Piwo, które otrzymałem już jakiś czas temu, które powinno być chyba wcześniej zdegustowane, które ewidentnie jest zepsute, no chyba że tak miało być. 😉

17 KOMENTARZE

 1. W jakiej temperaturze powinno się leżakować piwo? Może był o tym filmik ale nie umiem nic znaleźć:/

  Wczoraj piłem Dobry Wieczór i zastanawiam się czy piwo po prostu słabe czy to ja nie lubię tego piwa bo jakoś nie podeszło mi do gustu.

  • Im chłodniej tym lepiej, ale ja trzymam wszystko w szafkach normalnie i nic się z piwami nie dzieje 😀 nawet risy z De Molenów żyją i mają sie dobrze D:

    • Ja byłem wczoraj zmierzyć temperaturę w mojej piwnicy (blok) i były 23 stopnie, więc jeśli to ma być taka piwnica, to odpada!

    • Nie nie. W tej piwnicy jest zawsze zimno:) Kiedyś w niej były przechowywane słoiki z przeróżnymi kompotami itp. wiec jest bardzo chłodno w niej. Aktualnie stoi pusta więc trzeba ją jakoś wykorzystać:)

    • Planuję ale to dopiero na zimę może. Myślałem o jakimś IPA tylko nie wiem czy nie będzie to trochę za trudne jak na osobę, która nigdy nie warzyła piwa.

    • Powiem tak dla mnie nie liczy się sam styl, liczy się zapach, smak i to niesamowite uczucie po wypiciu.

     Chciałbym stworzyć mieszankę Cascade IPA i Kinky Ale od DoctorBrew. Piwa świetne i jak narazie są na czele mojego rankingu.

     Choć wątpię by udało mi się osiągnąć ten same efekt ale zawsze warto spróbować:)

    • Ja ma w „piwnicy” latem 22 stopnie i portery bałtyckie wytrzymują 3 lata bez zastrzeżeń 😉

 2. Panie Tomaszu. Może czas na wielki test Czeskich pilsów ? Jest ich trochę i myślę, że zrobi Pan, to zwiększa ochota od Polskich koncerniaków 🙂 Wczoraj piłem piwo Bernard i było bardzo dobre -oczywiście jak na pilsa

 3. No cóż Tomku. Trzeba wreszcie zakupić lodóweczkę i postawić w pokoju, to może i piwa nie będą się psuły. Sam w swoich filmikach mówisz, że piwo należy przechowywać w niskich temperaturach, bez dostępu do światła słonecznego, itp. A to piwko za Tobą (Rogue) stoi już ładnych kilka miesięcy w temperaturze pokojowej.
  Nieładnie, nieładnie.

Leave a Reply