Powrót do przeszłości, czyli IPA Tour vol. 1

16
1981

English IPA Single Hop Bramling Cross z Artezana

Artezan zapoczątkował nową serię pod szyldem IPA Tour, będą to różne piwa, których wspólnym mianownikiem ma być inspiracja stylem India Pale Ale. Na początek klasyka, czyli angielska wersja IPA chmielona tylko jedną odmianą chmielu Bramling Cross. A już jutro IPA Tour: Białe IPA.

 

16 KOMENTARZE

  1. No właśnie ja się zastanawiam jak z aromatem w mojej PIPA-ie będzie, bo po otwarciu fermentora bucha chmielową świeżością. Na aromat dałem Lubelski i Lomik. Ciekawe jak to z butelki będzie…

  2. Mi ta czarno-biała (kserowana) etykieta fajnie koresponduje z nazwą „Powrót do przeszłości” jest swego rodzaju taka chałupnicza. Jeśli by lali to piwo do butelek z taką etykietą nie miałbym nic przeciwko.

  3. Znając życie i tak poleci hejt „że jak to?! Artezan taką nudę wypuscił!”. Ciekawe czy dotrze do Piwoteki, bo chętnie bym spróbował 🙂

  4. To co mówisz o aromatach chmielu innych niż cytrusy jest chyba tym czego najbardziej oczekuję od IPA. Ponieważ dla mnie piwa ciemne z aromatem słodowym są najlepsze i najbardziej je lubię to rzadko pijam IPA itp. Ale jak już takie piwko zakupię to niesamowicie fajnie by było za każdym razem poczuć inny ciekawy aromat. To by było coś.

  5. hej. uwarzyłem jakiś czas temu English IPA. Po otwarciu butelki czuć coś w stylu pszeniczniaka, nie jest to może aż tak bardzo rażące ale jednak daje do myślenia. Może to być jakaś infekcja?

  6. Ja też jestem i bede bardziej hamerykański niz USA!!!!!!!!!Ciekawe jakie są ruskie chmiele Putina. Piwo na Ruskim chmielu…trza uwarzyć…hehe

  7. Piłem z kija w Kontynuacji i nie zgodzę się z opinią, że nie czuć chmielu. Aromat nie powalał, ale był bardzo wyraźny, o ziemistym charakterze. Zdecydowanie bardziej IPA niż ESB.

Leave a Reply