Amerykańskie piwa na drinktecu

17
2241

czyli co słychać u Hop Growers of America i Brewers Association

wookey jackNa drinktec pojechałem głównie w kontekście ogłoszenia wyników EBS, dodatkowo aby sprawdzić, co tam ciekawego się dzieje w branży. Pierwszym stoiskiem, do którego się udałem było USA Hops, czyli Hop Growers of America. To Ci, od których w zeszłym roku wysępiliśmy chmiel na Sępa. Chciałem powąchać nowych odmian chmielu i oczywiście zdegustować piwa na amerykańskim chmielu. Nie mogłem bowiem być na degustacji, bo odbywała się w czwartek, a ja opuszczałem drinktec w środę. Na szczęście wszystkie piwa były dostępne na stoisku. Nową odmianą chmielu jest Tahoma (tak jak ten font), na filmie mówię Tanoma, bo opakowanie było rozdarte w miejscu, gdzie było „h” i przez to wyglądało na „n”.

Pierwszym próbowanym piwem było Freeride APA ze słynnego browaru Alaskan Brewing (to ci od Alaskan Smoked Porteru).

Kolejnym było Deviant Dale’s z Oskar Blues Brewing.

Wookey Jack Black Rye IPA z Firestone Walker Brewing – doskonałe piwo, które tylko dlatego nie zdobyło niczego na European Beer Star, że nie ma takiej kategorii.

Kolejnym piwem było Myrcenary z Odell Brewing, piwo to zdobyło srebrny medal w kategorii Imperial IPA na European Beer Star 2013.

Po jakimś czasie udaliśmy się do stoiska Brewers Association, czyli Amerykańskiego Stowarzyszenia Piwowarów Rzemieślniczych i Domowych. Tam serwowano piwa z amerykańskich craftów z beczki. Pierwszym było Rauch Ur Bock z browaru Caldera Brewing Co.

Na zakończenie tego seta piwo Double Jack z browaru Firestone Brewing Co., które zdobyło po raz kolejny złoty medal na European Beer Star 2013.

Jeszcze dzisiaj kolejne degustacje i podsumowanie European Beer Star i wyjazdu na drinktec.

17 KOMENTARZE

  1. Słysząc nalewka chmielowa pojawiła mi się w głowie myśl 😉
    zrobić nalewkę chmielową, lecz nie taką jakie są dostępne tzn lecznicze tylko raczej bardziej smakowe którą można by się raczyć w dobrym towarzystwie. I stąd pojawia się pytanie: czy i jak bardzo chmiele oddaje swoje aromaty do spirytusu, wódki, syropu cukrowego?

  2. Pytanie z serii pragmatycznych – Na stoisku Hop Growers of America próbowałeś 4 piw, które odstawiałeś na stół po wypiciu skromnej próbki. Co potem się z nimi stało? Nie chce mi się wierzyć, że zostawiłeś takie smakołyki 😉

      • Z tego co się orientuję to Amerykanie rozróżniają Pale Ale Malt od Pale Malt (czyli 2-row), 2-row jest jaśniejszy od pale ale bardziej w stronę pilzneńskiego (przynajmniej według Brew Your Own May-June 2013 p.42-48, artykuł „Base Malts – Beer Starts Here”)

Leave a Reply