Session New England IPA [warzę z kopyrem]

10
19934

Zapis wtorkowego warzenia Session New England IPA. Pamiętajcie o promocji w Browamator.pl.


Materiał powstał we współpracy z Browamator.pl, w którym do 31.03.2018 obowiązuje rabat -20% na fermentory. Kod rabatowy: FERMENTOR.
Receptura
słód pale ale – 2,8kg
płatki jęczmienne – 0,5kg
płatki pszenne – 0,5kg
płatki żytnie – 0,5kg
chmiel Falconer’s Flight – 300g
chmiel Mosaic – 50g
drożdże S-04

Zacieranie
62°C – 50 min
72°C – 10 min
78°C – 10 min

Gotowanie
30g Falconer’s Flight – 30 min
30g Falconer’s Flight – 15 min
30g Falconer’s Flight – 0 min
reszta chmielu na zimno.

10 KOMENTARZE

  1. Tomku, trochu z innej beczki. 22-go opublikowałeś w 1000 IBU „Imperium Prunum rzucili!!!”. W brew Twoim przewidywaniom, nastąpiło zatrzęsienie w Intermarche. Po trzech dniach od publikacji w Poznaniu został tylko kurz na półkach i wielkie rozgoryczenie. A miło być tak pięknie…

  2. Tomku na jewarzce chłopaki dodali dokument na temat chmielenia na zimno.
    „The Effect of Pellet Processing and Exposure Time on Dry Hop Aroma Extraction”
    Ogólnie wynika z niego że ma sensu za długo trzymać chmielu, a może i łodyga się pojawić. 24h ponoć wystarczy.

  3. Chyba jednak pomysł nagrywania filmu z tego warzenia nie był trafiony. Niestety. Zadając sobie pytanie – po co jest ten film? – żadnej sensownej odpowiedzi nie znajduję. Treści edukacyjnych w tym filmie nie ma żadnych. Nikt z zaczynających warzenie czy chcących podnieść poziom z tego filmu nie skorzysta, bo co najważniejsze, warzysz na sprzęcie, którego nikt nie posiada (oczywiście uogólniam, bo jakieś jednostki się pewnie znajdą), lecisz skrótowo po temacie co chwilę powtarzając „short&shoddy” lub „nie chciało mi się”. Kurde, po co to wszystko? Live się dało oglądać, bo interakcja zmusza cię do odpowiedzi na pytania i reagowanie na to co się dzieje na bieżąco. A tu? Pozostaje jedyny wniosek – film powstał tylko dlatego, że był we współpracy z Browamatorem i musiałeś trąbić o promocji na fermentory. Już lepiej było nagrać krótki film-info o tej promocji, pogadać, zareklamować sklep, polecić nowości, w sprzęcie, w surowcach, zestawach itd. Byłoby ok i w temacie…Swoją drogą promocja 20% na fermentor, który kosztuje 20-30 zł?? Naprawdę…? Na Braumeistera to byłoby wydarzenie. A tak, zamiast bomby jest kapiszon.

  4. Apropos… Ja posiadam Speidel braumeister.20L i dlatego tez wczesniej pytalem co tak slaobo z użytkowaniem skoro sprzet zacny sam stwierdzam.

Leave a Reply