B Space Invader

11
2208

czyli Intergalactic Black Cascadian Incredible Pale (???) Ale.

A szło całkiem dobrze. Black Cascadian… ucieszyłem się, że wreszcie browar, który nawiązuje do CDA, a tu nagle wyskakują z Pale Ale. :/ No ale nie pijemy etykiety. Piwo z browaru Toccalmatto, z którego miałem okazję już degustować Skizoida i Zona Cesarini. Casdadian Dark Ale też się trochę przewinęło przez łamy blogu: Black Hope, Black Hawk, Orka, Green Perol czy Wild Raven. CDA, czy jak wolą niektórzy Black IPA, to jeden z moich ulubionych stylów piwa, więc do Kosmicznego Najeźdźcy podchodziłem z rozbudzonymi oczekiwaniami.

Nazwa piwa jest nawiązaniem do gry z automatów Space Invaders, ale ponieważ to nie moja epoka, więc nie skojarzyłem. Moja pierwsza gra na automatach, albo na Atari u kolegi, to był chyba River Ride.

Muszę stwierdzić, że jednak piwo mnie rozczarowało. Po zakończeniu nagrywania dokończyłem butelkę i szło mi to słabo. Przegazowanie mocno doskwierało i bardzo obniżało pijalność. Być może piwo dofermentowało w butelce i tu był pies pogrzebany.

PS: dzisiaj na kanale na Youtubie przekroczyliśmy liczbę 1000 widzów, czy jak mówi się w branżowym slangów 1000 subów (od angielskiego subscriber). Wielkie dzięki. Z tej okazji jutro coś, czego się raczej nie spodziewacie.

11 KOMENTARZE

  1. Kilkakrotnie podczas degustacji zdarzyło Ci się użyć sformułowania, że dane piwo nie łapie się do pierwszej piątki (czy trójki) piw w tym stylu. Z chęcią dowiedziałbym się zatem, z jakimi piwami przegrywa. Na zasadzie: „Cocoa Psycho to dobry RIS, ale nie umywa się do ….”. Innymi słowy – które piwo jest dla Ciebie wzorcem/wyznacznikiem danego stylu. Przy okazji unikniesz sprytnie kolejnych pytań o „ulubione piwa”, które pojawiają się regularnie w cyklu „Milion pytań do Kopyra” 😀

Leave a Reply