Piwne newsy 23.5.13

29
2880

Dawno nie było piwnych newsów, ostatni odcinek pojawił się dwa tygodnie temu przed Festiwalem Dobrego Piwa, a taką optymalną częstotliwością wydaje się tydzień. Co prawda, jakoś strasznie dużo się nie wydarzyło, ale nazbierało się parę zaległych newsów. Będzie zatem o nowych piwach w ofercie Carlsberga, łomżingu, całkiem nowej ortodoksyjnej linii piw z AleBrowaru oraz dwóch nowych browarach kontraktowych.A Wam jak podoba się nowa seria piw z AleBrowaru?

29 KOMENTARZE

 1. Nie no, Bartek przed Antidotum kojarzył się z całkiem przyjemnym lagerem niepasteryzowanym, słabo dostępnym, ale w niektórych poznańskich knajpach bardzo popularnym i lubianym również przez koneserów. Tak samo Gościszewo, to chyba zbyt mocna krytyka 🙂

  • Bartek od dobrych kilku lat mocno obniżył loty. Flagowe i chyba jedyne piwo, czyli Bartek często bywał wadliwy. Wystarczy poczytać opinie na browar.biz.

 2. Z Krajanem to masz rację, tłuką takie ścierwo że hej, a co do neologizmów stosowanych przez koncerny to się z tobą nie zgodzę bo przypomina mi to walenie gdzie popadnie kolorowych reklam na ulicach i przy drogach przez co nasza polszczyzna niedługo będzie wyglądała jak krajobraz upstrzony tandetą kolorowych reklam.

 3. Ortodox AleBrowaru bez łasicy byłby fajniejszy, a najlepiej jakby zamiast zwierzaka wrzucili logo alebrowaru (choć w tej formie która jest, bez tej szklanki) a w zależności od piwa zmieniali tylko ten drugi kolor, wyszłoby minimalistycznie i zdecydowanie etykieta byłaby ładniejsza.

 4. Reklama Łomży to czyste głupawe używanie angielskich końcówek w polszczyźnie i upowszechnianie tego.

  Etykiety AleBrowaru- denaturat- to też moje pierwsze skojarzenie, ale poprzednie też były bardzo przeciętne.

 5. Piwo Tiger jest produkowane w Singapurze, nie jest to browar hinduski 🙂 Mialem zreszta okazje zwiedzac go ostatnio, musze gdzies recenzje spisac.

 6. Mnie również podoba się etykieta ortodoxa. Myślę, że to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
  Fajnie, że wspomniałeś o wyjątku, jaki stanowi Browar na Jurze. To prawda, że piwo mieli wcześniej paskudne i w regionie nadal mają taką opinię. Uważam, że niesłusznie, bo od jakiegoś czasu robią świetne piwa. Myślałem jednak, że to zasługa chłopaków z Pinty. Teraz mnie oświeciłeś, że jednak nie do końca …

 7. Może AleBrowar pije tą łasicą do gronostaja (ogon tylko ciut przydługi 😉 ), czyli z angielska stoat – wtedy wyszłaby z tego taka mała gra literówek 🙂

 8. Jak piwowarzy domowi warzą w Olbrachcie, to trzeba będzie coś w Warzelni Piwa Bydgoszcz uwarzyć konkretnego. Nigdy nie dogonimy USA, ale próbować zawsze możemy.

 9. Cześć Kopyr,
  Widziałeś najnowszą reklamę Pilsa z Namysłowa? Jak dla mnie jest w porządku. I przede wszystkim fajne hasło reklamowe „dla tych co się znają”. Reklamuje smak piwa a nie tak jak np. w przypadku Wojaka, że oczernia pozostałe piwa. Może wspomnisz w kolejnych Newsach.
  Pozdro.

  • Właśnie hasło jest dla mnie głupawe. Na czym to się trzeba znać żeby sięgnąć po wysokoodfermentowanego lagera w zielonej butelce z Namysłowa? Bo przecież nie na piwie…

 10. Party Like a Sir to nazwa imprezy tematycznej, która odbyła się w Strefa Piwa Pub z okazji premiery omawianego bittera. Nazwę wymyślili właściciele. Tak dla uściślenia informacji. Może jednak warto ciut lepiej przygotowywać się do swoich wpisów wideo, bo czasami można dowiedzieć się „ciekawych” informacji:)

Leave a Reply