2Late IPA

10
2288

z włoskiego Brewfista.

Po długim weekendzie wracam z degustacją Imperial IPA z Brewfista. Kto wyjechał na majówkę, ten ma do nadrobienia sporo. 😉 Starałem się utrzymać tempo publikacji dwóch wpisów dziennie, za wyjątkiem niedziel i świąt. Póki co się udaje. Z ubiegłego tygodnia szczególnie polecam degustację witbiera z Namysłowa oraz kolejny odcinek piwnych newsów.Po południu kolejna degustacja. Będzie to piwo, które zdobyło złoty medal na European Beer Star.

10 KOMENTARZE

  1. Troche nie na temat odnosnie powyzszego filmu ale zapytam, moze odpiszesz: ostatnio pan w sklepie usilowal mnie przekonac ze niepasteryzowany i niefiltrowany rowing jack moze stac miesiacami po terminie i jest dobry do picia poniewaz kopyr opowiadal o stylu india pale ale i przeciez te piwa dzieki swojemu nachmieleniu sa bardzo trwale- wiec mozna je sprzedawac. Nie wydaje mi sie to prawda tymbardziej ze te piwa stoja na polce w cieple, moglbys napisac jakie jest Twoje zdanie?

    • Po pierwsze w Polsce nie można sprzedawać piwa (i żadnych innych produktów spożywczych) po terminie. Jest to po prostu zabronione. Więc o żadnym sprzedawaniu RJ miesiącami po terminie nie ma mowy. Po drugie oczywiście, że lepiej żeby RJ był w lodówce. Wysokie nachmielenie chroni go nieco przed zepsuciem, ale jednak w końcu pewnie się i tak zepsuje. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że RJ w temp. pokojowej spokojnie wytrzymuje do końca terminu, a nawet kilka tygodni, ale nie miesięcy, dłużej.

  2. Piwo bardzo dobre, smaczne. Można odnieść mylne wrażenie odczytując parametry z etykiety odnośnie zawartości alkoholu i nachmielenia bo w trakcie degustacji alkohol kompletnie niewyczuwalny a goryczka przyjemna, nie ciężka. Ja wypiłem z przyjemnością i co za tym idzie chyba za szybko. Dobrze, że więcej butelek nie miałem bo źle by się to skończyło 😉

  3. Właśnie wróciłem z Rzymu i między innymi piłem właśnie to piwo. Poprosiłem o rekomendację jakiegoś dobrego włoskiego Imperial IPA i chłopak ze sklepu powiedział, że to jest najlepsze.
    Mi bardzo smakowało. Wyraźna, mocna goryczka, ale bardzo przyjemna, a alkohol niewyczuwalny. Znakomita pijalność. Wypiłem chyba w 5 minut.

Leave a Reply