Piwne newsy 4.5.13

19
2282

W tym odcinku o browarze Szałpiw – poznaliśmy nazwy, nowym browarze w Kościerzynie, szklankach do piwa zintegrowanych z Facebookiem i o tym dlaczego piwo szybciej ogrzewa się w wilgotnym klimacie.Tutaj możecie zobaczyć reklamę Buda.

Jak Wam się podoba koncepcja szklanki zintegrowanej z Facebookiem?

19 KOMENTARZE

 1. Mhmmm, nowy hoodie z Harpoona, tiaaa zauwazylismy 🙂
  Wspomnij o nich w jakims wpisie.
  PS Kwestia 'nastukania’ kontaktow brzmi nieco kontrowersyjnie. Ale jest chyba pomocna, gdy rano budzisz sie z nieznajoma w jednym lozku- i oto Bud’owi chyba chodzilo 🙂

 2. Nie dość, że trzeba pić całą imprezę z jednej szklanki, to jeszcze przychodzić z nią na imprezę… i potem z nią wrócić 😛 (domyślam się, że tani interes to to nie będzie)

 3. Pomysł ze szklanką ciekawy ale głupi, zresztą jak sam mówisz, w momencie powiązania szklanki z facebookiem zaczyna się problem z używaniem tej samej szklanki i koniecznością jej pilnowania, z drugiej strony kolejna możliwość kradzieży kont na facebooku, fajne ale nieprzemyślane.

 4. na górnym śląsku też kiedyś funkcjonował „rojber”, choć częściej funkcjonował czasownik „rojbrować”, obecnie się tego słowa w ogóle nie słyszy.

 5. A nie było tam nic o cieple przemiany fazowej przypadkiem? Kiedy woda się skrapla to wydziela ciepło – nie ma to nic wspólnego z pojemnością cieplną. Tak samo z tym patentem z wychodzeniem z wody – ciepło przemiany fazowej (tym razem parowania) jest pobierane z otoczenia i dlatego jest nam zimno. Przecież zdaje się też, że kończyłeś PWr, a fizyka jest chyba na każdym kierunku na pierwszym roku 😉

  • To jest kwestia jednego i drugiego – a jak chcesz być czepialski to przy skraplaniu woda oddaje ciepło, a nie wydziela 😛

   • Ta pande widac w sposobie tlumaczenia zjawiska skraplania. A piwo najbezpieczniej byloby rozmrazac w zimnej wodzie.

    Ciekawsze od skraplania wody na zimnym piwie jest to ze ciepla woda w zamrazalniku szybciej zamarza od zimnej, co nie jest zgodne z tzw chlopskim rozumem.

 6. Tomasz Patzer pracował jako piwowar w browarach restauracyjnych Franciscan Well Brewery w Cork i Kaszubska Korona w Szymbarku.

Leave a Reply