Doctor Brew przejmuje Lwówek Śląski!!! [1000 IBU]

22
5882

Nie wybrzmiała jeszcze informacja o kupnie Namysłowa przez Grupę Żywiec, a tymczasem dla naszej kraftowej części rynku jeszcze większa petarda, a mianowicie informacja, że Doctor Brew przejmuje browar Lwówek Śląski należący do Marka Jakubiaka.

22 KOMENTARZE

 1. Doktor Brew od jakiegoś czasu było już takim „koncernem” kraftowym nastawinym tylko na kase (sprawa z wybuchającymi piwami, zepsutymi, kiepskimi) i teraz przejmuje jak koncern!

  A co do polskiego kraftu: jak po tym przejęciu wygląda top5 w ilości produkcji? Dr Brew, Pinta, Artezan…? I jak to się ma procentowo? Ile procent kraftu robi pinta?

  I jeszcze pytanie a propos Dr Brew: czy knajpa Poli w Krakowie dalej jest pod ich patronatem? Bo wygląda jakby to umarło trochę.

   • Myślałem, że Artezan produkuje więcej. Tak czy tak czy ta 5 browarów ma spory udział w krafcie?

    Bo w Poli niby naklejki wszędzie na ścianach, ale piw z DB jedno… wiadomo czemu umarło? Lokal we Wrocławiu działa normalnie?

  • Tia w Browarze w Gdańsku również nie można było – i co – i już nie ma browaru… A Górski zbudował Galerie Metropolie 200 m do Galerii Bałtyckiej i teraz stoi pusta. A Górski zdziwiony czemu to jest nierentowne.

 2. Pytanie z innej beczki: czy w przyszłorocznej Kuźni 2019 będzie Pan w jury czy ta przygoda się zakończyła? Nic o Kuźni nie ma na kanale a kategorie już zostały podane.

 3. W kwestii inspiracji p. Jakubiaka…
  Otóż mi też udało się zainspirować M.J browarem Tenczynek przez moją stronę na fb. o historii browaru.
  Osobiście załatwiałem wszystkie dokumenty od ówczesnego syndyka browaru, akcja rozwinęła się bardzo szybko…Pamiętam jak dziś, jak w piątek M.J zapytał o historię i ogólne informację, przez sobotę udało się załatwić wszystkie dokumenty, które przesłałem na maila do M.J.
  Poniedziałek zapoznał się z sytuacją…we wtorek był już na miejscu w Tenczynku, a w środę była już decyzja, że KUPUJE 😉
  I teraz najlepsze… 😉 w pierwszym wywiadzie jakiego udzielił po kupnie Tenczynka – stwierdził, że browar w Tenczynku obserwował przez 2 lata 😉
  Osobiście zaniemówiłem 😉
  Pierwszoligowy krętacz 😉

 4. Czy to stwarza wreszcie szansę na długo wyczekiwane, porządne ,poprawne Lagera (Lwówek Książęce) i Pilsa (Lwówek Wrocławskie), bez wad i z taką goryczkę jak Pan Bóg przykazał, a nie jak Janusze zapragnęli w swoje niewiedzy… Łzy mi się z rozmarzenia w oczach zakręciły

 5. No wydarzyło się tak, że mieszkam niedaleko Lwówka i bardzo zasmakowałem początkowo w ich Łabędach, bo były smaczne, niestety z czasem ktoś coś zaczął kiepścić, a te nowe złote pociągi bez polotu i fantazji, to chyba jeden z gwoździ do trumny, może nie ostatni ale jednak. Jest to jeden z najstarszych browarów więc powinien jako marka stawiać na tradycje, a nie eksperymentować ze specami od reklamy. Sam Lwówek ma bogatą historię, przewijały się tymi szlakami i złoto i len i wojak pruski, ruski, francuski i austriacki. Można przecież do tego nawiązywać. Osobiście jako świeżak gatunków bardzo spasowały mi RISy no i ostatnio BW. Lwówek w ogóle nie robi tych smolistych eliksirów, nawet IPA nie wypuściły, żeby trzymać się jakoś trendów na rynku. Mam nadzieję, że Doktorzy go uleczą.

Leave a Reply