Grupa Żywiec kupuje Namysłów [1000 IBU]

20
6614

Grupa Żywiec kupuje Namysłów. Po co? I co to oznacza dla branży?

20 KOMENTARZE

 1. Pewnie potrzebują osobnego browaru, bo wchodzą na rynek piw na bretach.

  A tak serio to fajnie by było jakby żywiec wypuścił jeszcze jakieś kraftowe wariacje. Bo może nie są one jakieś wyśmienite, ale ceny za to są supere. I na grilla APA i American Wheet są świetne.

 2. Wydaje mi sie, że nawet jak by sprzedali namysłów, utrzymujac markę, to i tak nie stracą, a zarobią na tym bo smakosze Namysłowa chyba nie będą patrzyli na to gdzie i jak jest produkowane.

 3. No może tak być, że kupili Namysłów żeby warzyć wynalazki, może być też tak, że przejmie rolę Zamkowego plus bezalkohole, a Zamkowy całkowicie pójdzie w kraft i w beczki no bo jaki sens będzie miał teraz Zamkowy ze starą ofertą? To jest koncern, tam nikt nie śpi, wszyscy knują i kalkulują.

 4. Nie znam się to się wypowiem:
  Ja sobie myślę że tak jak wszędzie – brakuje ludzi, ale takich wiecie – nie studentów po zarządzaniu europeistyką marketingową pracujących jako przedstawiciele handlowi tylko takich do prawdziwej roboty z której coś tak naprawdę powstaje. Spadły szczytowe wybicia i teraz muszą coś zrobić a łatwiej kupić browar zyskując coś jeszcze prócz potencjału.
  Ale to takie moje na chłopski rozum – z analogii do wszystkiego co się wokół mnie dzieje.

 5. Wydaje mi się, że GŻ poczuł wiatr w żagle. W ostatnich latach gigantycznie zredukowali zatrudnienie, odseparowali Browar Zamkowy, mają b. dobrą sytuację finansową i obroty rzędu 4 mld zł i w ostatnich latach nie zrobili żadnego znaczącego ruchu w kierunku powiększenia swoich wpływów na rynku piwa. Myślę, że obecni i przyszli akcjonariusze pozytywnie przyjmą ten zakup.

Leave a Reply