Ile promili po wypiciu 1 na 100?

10
13036

Ile promili wskaże alkomat po wypiciu 2 butelek 1 na 100? Obejrzyjcie, bo można się zdziwić. Ja się zdziwiłem.


Promocja na alkomaty AlcoSense obowiązuje do końca tygodnia, czyli do północy 9.9.18. Kod rabatowy to: TT8H5W9 i uprawnia do 10% rabatu przy zakupie alkomatów na stronie AlcoSense.

10 KOMENTARZE

 1. Gratuluję pomysłu, bo jednak niewiele osób wie co tak naprawdę mierzy alkomat „dmuchany”, i jak łatwo można narobić sobie niepotrzebnych kłopotów. Ostatnio przy kontroli policjant zadał pytanie: używał Pan spryskiwacza do szyb przed chwilą? Na moje zdziwienie odpowiedział, że często płyn do spryskiwaczy zaburza pomiar alkomatów do kontroli bezustnikowej (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa), bo alkohole parują z szyby i chcąc nie chcąc dostają się na czujnik. Tak samo stosowanie płynu do płukania ust jest mocno niewskazane przed jazdą, alkohol zostaje na śluzówce i tyle w temacie. Fakt, że zawsze można domagać się badania krwi itd, tylko i tak problemów z tym jest co nie miara

 2. Jestem ciekawy, jak by było z bezpośrednim teście po piwie bezalkoholowym (> 0,5%), no i dla pełnego testu z piwem 0,0 (testy zaraz po spożyciu)

 3. Rację masz tylko częściowo. To prawda, że płyn do spryskiwaczy lub płyn do płukania ust zawierający alkohol może wpłynąć na wynik badania ale tak jak wspomniałeś bezustnikowego, który tylko wskazuje obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli lampka zaświeci na czerwono, wtedy mierzy już alkomatem ustnikowym, na który wpływ powyższe już nie mają, nie ma potrzeby badania krwi. Więc jeżeli nie piłeś nie masz się czego bać, nawet jeśli na bezustnikowym pokaże się czerwona lampka.

 4. dlatego w normalnych krajach pomiar alkomatem nie ma wartości dowodowej w sądzie. Liczy się tylko badanie krwi. A u nas to za niedługo po kefirze będą karać.

 5. To bardzo zle slyszales Tomasz. Nie ma takiej opcji ze po pierwszym pomiarze zabieraja prawo jazdy. Zazwyczaj jest tak że najpierw dmuchasz w tą żółtą tubę, czerwono żółto lub zielono. Jak masz żółto lub czerwono to dają ci zwykły alkomat. Jest pierwszy pomiar i po 15 minutach jest dopiero drugi pomiar. Jeżeli przy pierwszym pomiarze masz załóżmy 0.27 a przy drugim 0.09 mogą zarządzić trzeci pomiar i jeżeli tendencja jest spadkowa otrzymujesz swój dokument do łapy i szerokiej drogi. Wiem to z własnych doświadczeń.

   • Nie rozumiem za bardzo. No to jest normalne przy każdej kontroli jest tak ze dajesz im prawo jazdy i idą do auta sprawdzać wszystko. I wtedy dmuchasz i jeżeli wychodzi ze masz dopuszczalna normę i jedziesz dalej. Wyjątkiem są trzeźwe poniedziałki itp bo wtedy nie chcą dokumentów tylko każdy po koleji podjeżdża i dmucha. Zatrzymać do wyjaśnienia do mi się kojarzy z tym ze zostaje się zatrzymanym na komendzie do wyjaśnienia sprawy 😉

 6. Jak co rano wypłukałem usta płynem do płukania… Listerin – kiedy jechałem do pracy po kilometrze Policja zrobiła „rękaw” i zatrzymywali każdego do dmuchania. Jakie było moje zdziwienie, gdy alkomat zaświecił się na czerwono!!! Zesrany byłem ze strachu – a nic poprzedniego dnia nie piłem, ani piwka! Policjant wziął mnie na bok i wyjaśniałem mu co i jak. Wziął dokładniejszy alkomat i tym razem było na zielono… ufff.

  Od tego czasu tylko płyny bezalkoholowe:-)

Leave a Reply