1 na 100 z miodem???

10
6115

Kiedy zobaczyłem, że Browar Kormoran pomarańczową wersję 1 na 100, zamiast z marakują zrobił z miodem, miałem ochotę zapytać – dlaczego??? DLACZEGO???
Jak wypada w porównaniu z regularnym, klasycznym już można rzec, 1 na 100 Lite Rye APA.

10 KOMENTARZE

 1. Tomku, a degustowałeś już Miłosław bezalkoholowe IPA? Kiedy degustacja na blogu? Jego poziom wrażeń oceniam na taki sam jak 1 na 100 a jednak jest to już piwo do 0,5% alkoholu.

 2. Dla mnie, to kolejna armata od Kormorana. Wypiłem jedną flaszkę, bo miałem jedną. Jakbym miał 3, to bym wypił 3. I żona mi podpijała, choć nie powinna. Ja bym to mógł skrzynkami kupować. Na pewno będę wracał.
  Etykieta taka sobie, po etykiecie wydawało mi się, że będzie kiepsko. I bałem się, że nie będzie chmielu.
  A tu proszę!
  Chmielenie, moim zdaniem, jest identyczne z tym w wersji podstawowej. Dla mnie ten aromat jest charakterystyczny, inny niż w jakimkolwiek innym dobrze nachmielonym piwie, jakie piłem. I dobrze, że na chmielu nie oszczędzali.
  Dobrze, że jest słodko, ale nie za słodko.
  Dobrze, że jest kwaskowato. Dla mnie kwaśność mogłaby być trochę większa. Powiedziałbym wtedy, że to Kwas Epsilon dla ubogich.
  Ale i tak jest rewelacja. Czekam na lepszą dostępność.

  Żadnego podkiśniętego miodu nie czułem.
  Produkt może i nie dla Ciebie. Ale produkt np. dla mojej koleżanki z pracy, która nie lubi kwasów i np. Kwasu Epsilon WBA nawet nie spróbuje, a podstawowa wersja 1 na 100 jest dla niej zbyt hardkorowa.

  W sumie, ja zwykłego 1 na 100 już nie kupuję, bo mnie ta hardkorowa wytrawność trochę męczy, nudzi.
  Jak będzie okazja, też sobie zmieszam obie wersje.

 3. Oglądając tę degustację tak zastanawiałem się, kiedy zerżniesz te piwa. Już myślałem, że nic z tego a tu jednak na samym końcu 🙂

  A jak w porównaniu do takiego RIS-a wypada jeśli chodzi o ilość cukru? 😉

 4. Panie Tomku, te argumenty dotyczące zawartości cukru mają niebagatelne znaczenie, mi też chyba z wiekiem już cukier leci więc warto być tego świadomym. Ale tutaj trzeba przyznać że Kormoran trafił w przysłowiową dziesiątkę. Nie każdy lubi ipy i gorzkie piwa, to piwo może być świetną alternatywą dla tych co lubią piwa słodsze lub smakowe. Napisałbym że alternatywa do np Radlera Łomży, ale nie bądzmy peweksami i nie mieszajmy różnych rejonów smakowych

Leave a Reply