Obniżka akcyzy? Trudno, świetnie, co zrobić… [1000 IBU]

23
6309

Rząd chce wesprzeć browary rzemieślnicze, bo dotychczas „one same rosły bez tego wsparcia”. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby się czepiać obniżki akcyzy?

23 KOMENTARZE

 1. Browar kraftowy przy założeniu, że produkuje 10 tys hektolitrów tego wspomnianego lagera 😉 to płaci 630 tys akcyzy. Gdyby tyle zostało w browarze na inwestycje no to jakość i pewnie ilość sztosów by się podniosła. Co do Millera to proszę pamiętać, że ten liniowy i obniżka cit (2003r) miały solidną podbudowę z podatku Belki (2002 r) 😉

 2. Tylko dlaczego Ty tych samych efektów propagandowych nie widziałeś gdy rządziła ekipa PO, a teraz gdy rządzi ekipa 500+ masz używanie w 1000 IBU?
  A z drugiej strony to ten cały biznes z obniżeniem podatku szlag trafi przy zakazie handlu w co drugą niedzielę, diabli że trafi to jeszcze mocniej w browary koncernowe, no ale jednak spożycie piwa na łebka niestety poleci, bo najwięcej piwa kupuje się u nas przez sklepy w weekendy.

  • Za PO wprowadzono bardzo cenną zmianę, a mianowicie pozwolono małym browarom i słodowniom otwierać się bez opinii środowiskowej. Przedpłata w akcyzie, to też za tamtej ekipy.

   • Z tego co słyszałem to na Mariensztacie nie pozwolona na otwarcie Browaru Maryensztadt ze względu na mieszkańców, którzy nie zgodzili się na to a jeśli otworzył się w obecnej lokalizacji pod koniec 2015 r. to kiedy była ta zmiana o której mówisz?

  • @marcinkuch: Wiesz, jak kogoś nie lubisz to chociażby Ci przyniósł prezent to powiesz, że na pewno coś złego już planuje i chce się się przypodobać (albo że prezent nie taki jakbyś chciał). A jak kogoś lubisz to chociażby ukradł Ci pieniądze to powiesz, że chociaż portfel zostawił i że pieniądze to nie wszystko 😉

   Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasu i prawda ekranu, prawda?! 😀

 3. Kopyr na ministra!

  A tak serio, to nie możesz się zgłosić jako doradca przy jakiejś komisji ds. nowelizacji przepisów o których mówisz?
  Czemu Ciebie nie ma na tych spotkaniach z małymi browarami? Czyżby Browar Kopyra był za mały? 😉

 4. Ciężko się tutaj z Tomkiem nie zgodzić. Ogólnie w Polsce przerażająca jest mentalność, że cokolwiek obywatele nie robili, trzeba specjalnie doregulowac. Dzięki temu mamy dzienniki ustaw idące z tysiące stron prawa i ucztę dla lobbystów którym łatwiej będzie przepchnąć zapisy korzystne dla ich pracodawcy. Ciekawe, że biznes od lat mówi w Polsce, że pierwszym problemem jest stopień komplikacji przepisów/zmienność ich interpretacji a nie wysokość podatków, ale — uwaga, uwaga — za każdym razem proponujemy ulgi zamiast uprościć prawo.

  Ja myślę, że oni nawet chcą dobrze, tylko po prostu nie rozumieją. Zauważcie, że większość naszych polityków żyło swoje złote lata za komuny, więc ciężko oczekiwać tutaj postulatów deregulacji czy mentalności innej niż przedsiębiorca=złodziej.

 5. Fajnie że nam dadzą, szkoda że 3x więcej zabiorą.
  Wszystko to określa się legislacyjną sraczką która obecnie osiągnęła jakieś absurdalne wymiary (polecam sprawdzić). Zmieniają żeby tylko coś zmienić nie ważne czy to czemuś służy… szybko szybko zanim napiszą że to bez sensu.

  Zawsze k..wa to samo.
  Dawaj, dawaj kolejne paragrafy się parę groszy utnie tam czy siam tu im oddamy 3 grosze zabierzemy 10 groszy, powoła się nową agencje obsadzi kolesi a na koniec się napisze że unia kazała.

 6. Mam do Was pytanie poza tematem. Coś z fizyki czy przepływów cieczy 🙂

  Mam kran (z zimną wodą) 1/2 cala i wejście do urządzenia (wymiennik cieplny) 3/4 cala; jak najlepiej to połączyć?
  1. Dać przejściówkę przy kranie z 1/2 na 3/4 i potem wąż 3/4
  2. Dać wąż 1/2 od kranu i przy urządzeniu dopiero przejściówkę z 1/2 na 3/4

  Które rozwiązanie będzie lepsze pod względem ciśnienia wody w urządzeniu czy to bez znaczenia bo i tak rozszerza się średnica i ciśnienie spadnie?

 7. Równanie Bernoulliego nie uwzględnia oporów przepływu, które można wyliczyć z równania Darcy-Weissbacha. Spadek ciśnienia będzie większy na wężu o mniejszej średnicy (przy tej samej długości) ale w warunkach domowych różnica powinna być w zasadzie niezauważalna.

 8. „Piwo jest najtańszym, najbardziej dostępnym i, niestety, wysoce akceptowalnym społecznie środkiem psychoaktywnym” oraz „Projekt przewiduje też zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. […] 'Publicznie’, tzn. uczynione w miejscu publicznym (np. na wiecu, na ulicy, na pochodzie) lub w sposób publiczny, np. za pośrednictwem książki, prasy, radia, telewizji, Internetu” – zatem bye bye blogu kopyra 🙁

  więcej tu: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1082335,projekt-pis-gminy-beda-mogly-ograniczac-sprzedaz-piwa.html

 9. Browary nie płacą VATu tylko płacą go konsumenci. Browary odprowadzają VAT do państwa czyli przelewają nadwyżkę z ceny netto, ceny która ich interesuje – zawierająca wszystkie koszty i marże browaru. Podatek VAT ZAWSZE płaci konsument.

Leave a Reply