Elixir Vulgaris czyli kwas z burakiem z Mad BrewLads

11
1857

Piwo z paczki z ukraińskim kraftem po którym obiecywałem sobie najwięcej. Sour Ale z dodatkiem czerwonego buraka z browaru Mad BrewLads, z którego wcześniej próbowałem Ukrainian Pale Ale i Singabera.


11 KOMENTARZE

 1. Ja przypuszczam, że nazwa wynika trochę z nieznajomości łaciny. Po łacinie burak ćwikłowy to „Beta vulgaris”, przy czym słowo „vulgaris” oznacza pospolity, zwykły, jak Mdm zdążył już wspomnieć. Natomiast słowo „beta” oznacza nazwę rodzaju, czyli można przetłumaczyć jako po prostu burak. Wydaje mi się, że autorzy tego do końca nie wiedzieli i użyli słowo określające gatunek, które jednak bez przedrostka rodzajowego traci swój sens (jest bardzo dużo gatunków z różnych rodzajów z „vulgaris” na końcu). Gdyby nazwa miała bezpośrednio odnosić się do buraka, to powinna brzmieć „Betae elixir”

    • Zdziwiło mnie że zrozumiał po polsku ale już nie odpisał, a z drugiej strony jak by pisał po swojemu to pewnie cyrilicę mało kto by zakumał 😛

    • Pierwsze zdanie zrozumiałem, drugie już nie. :/ Ale dla mnie też ukraiński alfabet jest głównym problemem. Niby dla siebie uczyłem się cyrylicy, ale dodatkowo utrudnia sprawę fakt, że po ukraińsku czyta się nieco inaczej niektóre litery niż po rosyjsku.

    • Олег извини, но мне кажется если будешь писать просто на украинском языке то это будет понятней :-))

Leave a Reply