Warmińskie Rewolucje z Kormorana

18
4761

Czyli co tu jest rewolucyjnego i jak to smakuje?


18 KOMENTARZE

 1. Tomku, na prawdę podejrzewasz, że miał być Niebieski Plon ale pomylili chmiele, dorobili ideologię, że idą pod prąd i stworzyli te Rewolucje?
  W sumie to całkiem ciekawa teoria 😉 A może masz jakieś tajne info, że faktycznie tak było ale nie chcesz powiedzieć wprost he he.

 2. Mnie się też nie chciało wierzyć, że to z Marynki tylko aromat, ale zauważ, ze tam było napisane, że oprócz odwrócenia chmielenia – zakładam że przy gotowaniu, było jeszcze DODATKOWO chmielenie na zimno i oczywiście nie podali czym. Więc pewnie nie była to Marynka ;D
  Tak czy siak niezły lager. Bije na bank wszystkie koncernowe siusie niedochmielone…

  • Coś w tym jest :D. Jeszcze się okaże że użyli hamerykanskiego chmielu ;).

   Co do piwa ciekawe, ale z całej tej czwórki chyba miało najniższą goryczkę niestety.

 3. Kopyr, sam sobie odpowiedziałeś co ma być rewolucyjnego w tym piwie czytając etykietę. Piwo ma zastąpić Olsztyńskie w ofercie Kormorana, a nazwę nadano na cześć piwowara, który zrewolucjonizował ówczesny browar na tych terenach. Nazwa jest hołdem do tamtejszej rewolucji, a „bajerem” opowieści jest odwrócone chmielenie.

  Nie zmienia to faktu, że piwo jest smaczne. Oby było powtarzalnie dobre.

 4. Piwo pilem juz jakis czas temu i uwazam ze jest bardzo dobre, szczegolnie aromat, w smaku tez niezle. Jak dla mnie zbyt slaba goryczka. Nie mialem okazji jeszcze pic zadnego Plona, ale skoro jest podobne do tego do na pewno sie skusze.

 5. Tomku,
  czy nie czułeś w tym piwie aromatu gotowanej kaszy gryczanej? Piłem je ciepłe, taka sytuacja, i ewidentnie na pierwszy plan wysuwał się aromat gryki. Czy pomyliłem go z jakąś charakterystyczną dla Marynki lub Sybilli nutą? Ponadto, czy słodowość nie była, Twoim zdaniem zbyt wysoka jak na ten styl? Przypominał mi nieco piwo miodowe i wcale nie cieszyłem się z tego faktu.

  Do zobaczenia jutro!

   • O ile dobrze zrozumiałem, jest to lager. Tutaj też użyto słodu ciemnego i może stąd ten smak. Przyznam, że nie pijam lagerów zbyt często, bo i trudno trafić coś naprawdę smacznego. Może też dlatego nie do końca wiem jak powinien smakować dobrze uwarzony lager. Z moich doświadczeń wynika, że raczej nie są one tak słodowe, ale nie mam wystarczającej wiedzy by wysnuwać jakieś jednoznaczne opinie. Generalnie piwo mi smakowało, tylko było za słodkie, spodziewałem się czegoś bardziej lekkiego i nieco orzeźwiającego.No i skąd ta gryka? Czy to mój nos oszalał? Kilka innych osób też to potwierdziło.

    Pozdrawiam,
    Maciek

    • Lager, lager – koźlak, porter bałtycki to też lager. O to właśnie chodzi, że to jest bardzo szeroko zaznaczona kategoria – jasny lager, czyli wszystko co jest jasne i jest lagerem. Tak naprawdę jednak nie jest to piwo w jakimś konkretnym stylu, więc trudno określić jak powinno lub nie powinno smakować.

 6. No wiesz Ty co 🙂 Piłem dziś warkę do 31.12.2014 i lepszy był smak niż aromat. Goryczka aż (lekko) ściągała podniebienie.

Leave a Reply