Hop Sasa z AleBrowaru

41
3012

Single Hop Iunga.

AleBrowar pokazuje, że nie tylko amerykański chmiel im w głowie. Po Misiu, Prometeuszu, PLONie czy Żniwach Chmielarzy jest to kolejne Polskie IPA. No i fajnie.

41 KOMENTARZE

 1. Pojawiają się browary, robią piwa to i może kiedyś ruszy coś z chmielem. Na dzień dzisiejszy pewnie nie mają jeszcze dla kogo tak się starać.

 2. Świetna recenzja. Wesoła, a zarazem pokazała to co najważniejsze:)
  Z pewnością muszę tego piwa spróbować. Etykieta też świetna. Kreatywna, a zarazem miła dla oka.

  • Tomek mam takie pytanie, a zarazem prośbę. Od czasu do czasu kręcisz filmiki w przepięknym otoczeniu lasu. I tutaj moja prośba i pytanie. Czy mógłbyś kiedyś wybrać się w jakiś piękny dzień na degustację i przy okazji porobić jakieś ładne zdjęcia otoczenia?:)

 3. Bardzo fajna, recka, dawno tak dobrze mi się nie oglądało. Kopyr, musisz nagrać jakąś płytę 🙂 Co do polskich chmieli, to właśnie Iunga która jakby nie było nie tak dawno pojawiła się na rynku jest całkiem obiecująca. Piwka nie piłem, ale myślę nadrobić to bardzo szybko.

 4. Kupiłem i wypiłem przed godziną 20! Super piwko. Jedynie nie mogę się zgodzić z aromatem. Moje piwo miało aromat ledwo wyczuwalny czym się zawiodłem 🙁 Reszta bardzo dobra.

 5. Koko koko Tomek spoko!!! Ten film pokazuje dobitnie, że nie można mieć wszystkiego: Jak się człowiek zna na piwie, to na śpiewaniu już nie koniecznie 🙂 Chociaż głos masz donośny…:)

 6. Moje pite wczoraj w pubie dawało lekko kapustą (nieodpowiednie warunki transportu kega do pubu?) co popsuło mi niestety pozytywny odbiór :/ Kupię sobie następne w butelce…

 7. Tomku, jak to jest z tym sprzedawaniem przed oficjalna premierą? Czy sklep może sprzedawać piwo które jeszcze nie miało debiutu oficjalnego? Czy to tylko taka sugestia jest, żeby się sprzedawca wstrzymał, bo przyzwoitość nakazuje.
  Bo ja to piwo w sobotę (5 lipca) około 15:00 kupiłem i nikt nic z pod lady nie wyciągał, stało wesoło na półce obok Lady Blanche, Amber Boya i innych.

  • Byłem w sklepie (być może tym samym co Ty) około 12 i gdy pytałem się o Hop Sasę, to dostałem informację, że będzie po 15 właśnie. Może jakiś indywidualny układ z piwowarami?

    • Kuba Ty coś masz z tą regulacją wszystkiego? Z tego co wiem browary nie przykładają wielkiej wagi do tego. Zależy od dystrybucji. Czasem piwo jest jeszcze przed premierą ale to dlatego, że wypuszczą wcześniej do hurtowni. Czasem jest dopiero po premierze. Ale nikt nie nakazuje sklepom, żeby sprzedawały po premierze. Czasem jest to po prostu wymysł samego sklepu, w stylu: jesteśmy tacy fajni bo wypuszczamy piwo po 20, bo wtedy była premiera.

    • Pytam po prostu bo mnie to interesuje, nie chodzi o regulacje. Skoro Tomasz czeka z publikacją aż do oficjalnej premiery plus to, że nabył spod lady, to jednak coś w tym musi być. Stąd moje pytanie i podzielenie się faktem zakupu piwa (z reszta chyba jednego z najlepszych jakie ostatnio piłem) przed oficjalna premierą.

  • Podbijam … nie śpiewaj. Oglądam sobie film, wpada wokal i zaraz na stanowisku obok słyszę „co ty koorva oglądasz ?”

  • Się czepiacie. 🙂 Widać, że Kopyr miał doskonały humor i musiał dać temu upust. „Polski Chmiel” na końcu mnie rozłożył. 😀

 8. Śpiewaj, śpiewaj… a kto spontaniczności nie ceni niech nie narzeka, a znajdzie sobie innego bloga do zblazowanej lektury!

 9. Widać kilka degustacji pod rząd, tak jak dobrzy widzowie zauważyli, zaburza ocenę piwa, ale nie tylko, także przebieg samej recenzji ;).

 10. Tomku lub inny czytelniku, będąc w czasie przerwy w pracy w osiedlowym Fresh markecie natknąłem się na piwa łudząco podobne etykietą do piw Ale Browaru.
  Browar z Piotrkowa Trybunalskiego, nazwa też jeśli dobrze pamiętam „Alter browar” – w sprzedaży piwa: Ale, Lager, Pszeniczniak, Koźlak pszeniczny.
  Próbowałem coś znaleźć na ten temat bo zaintrygowało mnie czy to nie jakaś próba wybicia się na fali AB ale nigdzie nic nie znalazłem.

  Coś wiesz może?

 11. A wy co dalej ten amerykański chmiel katujecie? Wcale mi was nie zal…

  Od dawna to było pewne, ze to nie w amerykańskim chmielu, a polskim jest potencjał! Wkrótce na rynku pojawia nowe supergoryczkowe odmiany i zobaczymy wtedy co powiecie…

Leave a Reply