Otwieramy oczy niedowiarkom!

40
2294

czyli Miś pierwsze Polish India Pale Ale na świecie.

Dziś nadeszła ta wiekopomna chwila gdy lud pracujący miast i wsi może spróbować naszego, polskiego IPA, na polskim słodzie i polskim chmielu. Co my robimy tym Misiem? Pokazujemy, że można uzyskać intensywną (+60 IBU, a pewnie więcej) goryczkę używając tylko polskiego chmielu. Pokazujemy, że goryczka jest przyjemna, a nie ściągająca, garbnikowa i zalegająca. I to nie jest nasze ostatnie słowo.

Film należy oglądać w postawie zasadniczej.

BACZNOŚĆ!

SPOCZNIJ!

Małe uzupełnienie – Miś będzie też dostępny na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu w drugi weekend maja. Ale w baardzo ograniczonej ilości. Przybywajcie na premierę do Chrząstawy Małej do Gospody pod Czarnym Kurem.

 

40 KOMENTARZE

   • No to jak będą kolejne warki, to jest w tym jakaś pokrętna barejowska logika i zaczynam rozumieć dlaczego piwo się nazywa Miś.
    1) Wypuszczacie całkowicie nowe piwo.
    2) Odnotowujecie straty (bo szyszki, bo piwa wyszlo mniej itp.)
    3) W związku z tą klęską ogłaszacie, że to będzie to drogie piwo.
    (Przypominam, piwa jeszcze nikt nawet nie powąchał)
    Liczyczie że tłuszcza chapnie ten produkt tylko dlatego że rzucili go na sklep? Bez weryfikacji?
    4) Piszesz że bedą na pewno kolejne warki.
    Czy nie powinno być tak że, dajecie piwko w normalnej cenie (mimo jakichś tam strat) aby piwosze ocenili je? i ewentualnie odrabiacie straty w późniejszych warkach? ( bo co klienta obchodzi że wam teraz coś wam nie wyszło).
    To tylko piwo, ale ten „prześmiewczy” filmik nie odwraca uwagi według mnie w tej kwestii i licze na odpowiedź.
    Jeśli taka nastapi to będa kolejne (niewygodne) pytania z mojej strony.

    • Nie wiem kto Ci powiedział, że piwo będzie droższe bo wyszło go mniej niż zwykle. Sprzedajemy je w tej samej cenie co inne nasze piwa o ekstrakcie 16 plato. Informujemy tylko, że jest go mało w związku z tym nie jesteśmy w stanie zrealizować w pełni zamówień od pubów i sklepów.

    • Kopyr powiedział, że to nie będzie tanie piwo, w sensie kosztów produkcji. W wywiadzie ze mną wyraźnie jest powiedziane, że cena będzie jak za inne nasze szesnastki.

    • Tak, a skoro używamy polskiego chmielu, a nie drogiego z Hameryki, to możnaby oczekiwać, że będzie jednak tańsze. Nie będzie, a właściwie nie jest.

    • Odpowiem krótko – Polish India Pale Ale nie jest stylem zastrzeżonym przez nas. Każdy browar w Polsce może uwarzyć swoją, lepszą i smaczniejszą wersję i sprzedawać ją taniej. Browar nie jest instytucją charytatywną, żeby rozdawać piwo po kosztach lub poniżej kosztów.

   • Dorwałem do! 😉 Spodziewałem się zupełnie niezbalansowanego, gorzkiego piwa, ale miło się zaskoczyłem. Solidna słodowość, spora goryczka, ale jest bardzo pijalny, no i ten aromat… Zupełnie inny niż znane mi amerykańskie czy czeskie piwa, lekko ziołowy, lekko cytrusowy, trochę miodowy – Sybilla daje radę! Fajne piwo i cena przystępna, w Szreniawie 9 zł za 0,5 litra.

 1. pierwszej warki pewnie niestety nie spróbuję skoro takie małe ilości ale poddawać na starcie się nie należy 🙂 niemniej zapewne butelkowane będzie w cenie 2x Shark…

 2. Kto was, że tak powiem, będzie „lał” na festiwalu we Wrocławiu, bo jakoś nie widzę „Widawskiego” punktu na mapie festiwalowej? Ile „misa” będzie na festiwalu, ciekawi mnie, czy się dopcham 😀

  • Ludzie czy jest jakaś szansa na to by taki „Festiwal Dobrego Piwa” był organizowany także w Warszafce ? Może na zasadzie jakichś „poprawin” np. w miesiąc po Wrocławiu ? A może pod inną nazwą / patronatem ? Wydaje się że jest zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcie w stolycy a nie każdy może / chce dymać do Wrocławia. Ludzie weźta się w kupe i coś zorganizujta ! Ale byłby czad gdyby taki festiwal odbył się na Narodowym 😉

 3. No pieknie – czekam zatem aż do Lublina dotrze Miś 🙂 – dziś kolejny artykuł o piwie na wp – domyślam się że nie pominiesz go w kolejnej odsłonie 😉 pewnie juz go przeczytałeś ale jakby było inaczej to na wszelki wypadek tutaj linq:

  http://finanse.wp.pl/gid,15527773,galeria.html?ticaid=1107e0&_ticrsn=3

  na koniec napisz jeszcze – czy w twoich piwach ustawionych w kolejce do degustacji na blogu znajduje się może Gulden Draak quadrupel lub ew. biały? Ciekaw jestem twoich doznań sensorycznych zanim sam je kupię i wypiję 😉

Leave a Reply