Leann Folláin z Carlow Brewing

19
2392

teraz już na pewno na św. Patryka 😉

W sobotę ukazała się recenzja Irish Stoutu z browaru O’Hara, dziś mocniejsza wersja, czyli Foreign Extra Stout. W zasadzie wpisująca się w serię piwne style.

19 KOMENTARZE

 1. Tomku,
  Czy zamierzasz z nami coś uwarzyć po RISie i Staucie? Nie mogę doczekać się kolejnych filmików z tej serii(Warzę z Kopyrem)

 2. Tomku, zazwyczaj nie czepiam się wymowy słów obcojęzycznych, ale skrzywienie zawodowe zmusza mnie do małej uwagi (tym bardziej, że słowo często powtarzane w terminologii piwnej)
  FOREIGN to nie 'forEJn’ tyko (mniej więcej forin)
  'fɒrɪn (żeby już być 100% poprawnym)
  Pozdrawiam i życzę udanych obchodów święta Św. Patryka

 3. Serdecznie proszę o udzielenie informacji na temat Birofilia 2014? Szczególnie interesuje mnie sprawa z wysłaniem własnego piwa na ten konkurs. Pozdrawiam serdecznie GoldenMonk

 4. Czy takiego stouta-dolniaka to przypadkiem nie dałoby się klasyfikować jako schwarzbiera? Bo niby też czekoladowe, silnie palone, z goryczką…?

 5. Słyszałem kiedyś od gościa, który pracował w Irlandii, że Irlandczycy, to naród bardzo podobny do Polaków i bardzo dobrze się z nimi dogadywał. Niestety, jak jest na prawdę to trzeba się przekonać na własnej skórze, chociaż podobnie jak Ty, Kopyr, też czuję do nich sympatię 😉

   • No miałeś Tomku rację. Niczego nie urywa. Przy pierwszym łyku czuć mocne nuty karmelowe, aromat niezły a jeśli chodzi o goryczkę średnia więc według Ciebie na pewno byłaby za niska 🙂 . Ale właśnie dzięki Tobie poznałem inne piwa niż z Kompanii, Żywca i Carlsberga i za to jestem Ci wdzięczny. Pozdrawiam i życzę sukcesów i obyś dalej robił to co robisz

 6. Tomku czy piłeś może irlandzkie piwo Beamish z miasta Cork?Pytam dlatego, że kiedy jeszcze nie znałem tylu pysznych piw byłem zachwycony tym piwem. Bardzo byłbym ciekaw Twojej opinii. Jest tylko taki problem, że z tego co wiem to niestety piwo to nie jest dostępne w Polsce. Plus oczywiście fakt, iż na brak piw do degustacji nie narzekasz, ale mimo wszystko wrzucam temat przy okazji tego
  irlandzkiego wątku.

 7. Popieram Błażeja,
  Beamish wyjątkowo mi smakuje i chciałbym poznać opinię Kopyra. Mam to szczęście że brat mi przywozi co jakiś czas 🙂

 8. Właśnie piję to piwo i jakoś mnie nie przekonuje jak niestety większość stoutów(chyba nie lubię tego stylu bo jedynym piwem, którego w nazwie z stylu był stout to był to Smoky Joe).
  Czuję w zapachu bardzo mocną paloność, a do tego dużo kawy. Czekoladę czuję znów w bardzo lekkim stopniu.

  Co mnie ogólnie zdziwiło na samym początku to to, że po otwarciu piwa poczułem zapach typowy dla lagerów takich jak Żywiec, Tyskie itd. I teraz zastanawiam się czy ten zapach może pochodzić od drożdży, gdyż w żadnym innym stoucie tego nie poczułem(niestety mam zaległości jeśli chodzi o kurs sensoryczny, więc mogę gadać głupoty).

Leave a Reply