Irish Stout z Carlow Brewing

24
2742

czyli rozpoczynamy świętowanie dnia św. Patryka

Św.Patryka przypada 17. marca, ale główne „obchody” w polskich pubach mają miejsce w ten weekend. Więcej o dniu św. Patryka przy okazji wpisu o Pearl Necklace. Jednym z wydarzeń tego weekendu jest premiera pierwszego międzynarodowego collaborative brew w wykonaniu Pinty, czyli Robust Oatmeal Stout Lublin to Dublin. W związku z tym sięgnąłem po Irish Stout z browaru O’Hara, w którym to browarze uwarzono LtD.

24 KOMENTARZE

 1. Piłem chyba wcześniejszą warkę tego piwa i rozczarowało mnie, gdyż raziło mnie swoją metalicznością. Oprócz tej wady było bez zarzutu, ale jednak znacznie przeszkadzało to w dobrym odebraniu tego stoutu. Być może to jednorazowa wpadka, ale jakoś nie miałem później ochoty na kolejne piwa o’hara’s.

  • niestety przeszło rok później to piwo to metalowe gówno taka prawda sorry ale zapłaciłem 13 zł za szczyny. Przy dobrym sprzęcie wyciągnę z tego 30m szyny kolejowej. Moje drugie i ostatnie spotkanie z Oharas ten browar jest do D.

 2. Po co nam te obce kulturowo angloamerykańskie święta!? To zaśmiecanie naszej tradycji! A piwo, w tym stout mogę sobie wypić zawsze i nie potrzebuję ku temu specjalnej okazji!

  • – Leo why?
   – For money!

   Bo jest to dobra okazja, żeby spędzić ludzi do pubów żeby pili stout. Czy to źle?
   PS: Ajrisze by się nieźle wk… za nazwanie St. Patrick Day – „anglo-” świętem. 😉

  • Irlandzkie święto narodowe świętem angloamerykańskim? 😀
   św. Patryk należy do naszej cywilizacji więc w czym problem? 🙂

    • A coz to za cywilizacja ta słowiańska? Jaką kulturę stworzyła, jakie dzieła sztuki, jaka literaturę, filozofię, architekturę.

    • Wiekszość świetych Koscioła Katolickiego nie byli słowianie. A że akurat jest patronem Irlandii (nie tylko, ale z tego wynika taki a nie inny sposób dodatkowych obchodów, który upowszechnia się na świecie). Ja tam nie mam nic przeciwko i nie widzę w tym nic złego.

 3. Bo Irlandczycy podobnie jak my są nałogowo wpieprzają kartofle, użerają się z większym sąsiadem, grzeją bimber i słuchają księży katolickich. I stanowią znaczącą mniejszość narodową w naszym województwie irlandzkim. I za Dropkick Murphys, i za stouty, i za dobry powód do pójścia do baru. Poza tym to w imieniny Zbigniewa. Jasne???

 4. Nie było żelaza w smaku? Po wczorajszym spróbowaniu Lublin to Dublin a potem Irish Stout z O’Hara’s oba miały wyczuwalne żelazo. Poza tym to bardzo dobre piwa.

 5. Jest metaliczny posmak zarowno w o’haras jak i lublin to dublin taka przypadlosc browaru. co prawda w LtD mniejszy z uwagi na intensywnosc piwa ale jednak.

Leave a Reply