BigLeaf Maple Autumn Red z Anchor Brewing

11
2567

Piwo na cześć drzewa?

Anchor Brewing to niezwykle zasłużony browar dla amerykańskiej rewolucji piwnej, rzecz można nestor amerykańskiego craftu. Jednak pomimo posiadania w ofercie takich kultowych piw jak Anchor Steam, Liberty Ale, Old Foghorn czy Christmas Ale, cały czas wprowadzają do oferty nowości, jak Breckle’s Brown, Humming Ale czy BigLeaf Maple właśnie.

11 KOMENTARZE

  1. Miałem okazję degustować, chyba najlepsze polskie piwo domowe z dodatkiem syropu klonowego czyli Clone Beer.Miało to miejsce na jednym z pokazów warzenia Pana Szulca z browaru Gockiego.Osobiście uważam że jest to jeden z najlepszych dodatków jakie można w ogóle do piwa wymyślić, a nasza polska fiksacja na lanie w piwo sztucznego miodu (czy też nawet naturalnego),nie ma do syropu klonowego startu.Wbrew pozorom syrop klonowy nie jest w ogóle słodki (oczywiście mam na myśli produkty naturalne bez dosładzania, dostępne głównie w Kanadzie)ale daje piwu dodatkową potężną goryczkę o bardzo bogatej igliwno-żywicznej strukturze.Na pewno świetnie komponowałby się z simcoe.Moim zdaniem te świetne piwa zasługują na wyjście z kategorii piw specjalnych i powinny zostać np.:Canadian Pale Ale, Canadian Amber Ale itd.

  2. Kopyr, taki światowiec a nie jadł syronu klonowego? 🙂 Smakiem można porównać trochę do toffi. Bardzo słodki smak, aż szczypie w gardło ta słodycz. Jakbyś był w Stanach to polecam syrop klonowy z murzynką na etykiecie. Klasyka.

  3. Ooo, ale będzie czad !
    Czy ja dobrze widzę że zbliża się degustacja nowości od Mikkellera i Balladin ?
    Mógłbyś coś więcej powiedzieć i zaprezentować nowy pokal z Baladin przy okazji ? Bo na browarbizie piszą że to teraz chyba najbardziej szpanerskie szkło na topie dla lansiarzy 😉

Leave a Reply