Brekle’s Brown z Anchor Brewing

12
1403

czyli American Brown Ale.

Kolejne piwo z browaru Anchor Brewing w San Francisco. Tym razem w stylu American Brown Ale. Czy Amerykanie uratują kolejny nudny styl z Wysp Brytyjskich? Trzeba to sobie otwarcie powiedzieć, że English Brown Ale, to jest nuda. Styl piwa do bólu bezpłciowy, ani ciemny, ani jasny, ani słodki, ani gorzki, niewiele się różniący od polotmavych lagerów z Czech. Czy użycie amerykańskiej odmiany chmielu o nazwie Citra zrobi różnicę? A może trzeba szczodrzej sypnąć kolorowymi słodami?


A jakie są Wasze opinie na temat Brown Ale lub konkretnie Brekle’s Brown?

12 KOMENTARZE

   • Przeciętna cena Anchora w Polsce to 8 – 10 zł (355 ml 😀 ) dla tych typowych produktów, nie wiem jak jest z ich Barley Wine.

    • Ostatnio płaciłem za Horn Doga z Flying Doga 12 zł i raczej średnio mnie uradował, chciałbym kiedyś kupić sobie barley wine od Anchora dla porównania. No tak, my w Krakowie jesteśmy bardzo rozpieszczeni jeżeli chodzi o ceny 😀 . A dziś płaciłem za Orkę 8,50 zł, co zadowoliło mój portfel 😉 .

     BTW. Przetestowałem ostatnio Abbaye de Lille i nigdy nie spotkałem się z czymś takim, że piwo miało tak potężny metaliczny posmak. Co mnie zdziwiło, test na ręce nie objawił aromatu gwoździa ! Czy jest to możliwe, że drożdże wyprodukowały druzgocący metal w aromacie ? Podobno jest to cecha charakterystyczna tego piwa, ale chyba to raczej dramatyczna cecha 😉 .

  • Co wcale nie oznacza, że w Leclercu w innym mieście będzie podobnie. Więc, jak nie jesteście z Gdańska to się za bardzo nie napalajcie. 😉 Piwa z Anchora są w dobrych sklepach specjalistycznych.

 1. Brown Ale “nudny”??? Niektore z moich ulubionych piw to Brown Ales! Sprobuj Moose Drool Brown Ale z Big Sky Brewing Co. Z jednej strony lekkie i latwo pijalne, ale jednoczesnie interesujace w smaku.

  • A czy to aby nie jest American Brown Ale, bo ja pisząc nudny miałem na myśli głównie angielską odmianę, a konkretnie Northern English Brown Ale.

 2. Rzeczywiście ciekawe piwo. Zastanawiam się czy jak znajdę gdzieś na amerykańskich forach “recipe” to nie uwarzyć coś w tym guście 😀

Leave a Reply