Piwne newsy 13.3.13

10
1868

Tym razem dużo o nowych piwach: Oto Mata IPA z Pinty, Chateau z Artezana czy Robust Porter z Hausta. Oprócz tego o nowym browarze restauracyjnym w Warszawie i planach Carlsberg Polska na najbliższy rok. Nie ma za to żadnych ciekawych newsów ze świata.

W materiale nie wspomniałem o dwóch sprawach związanych z PSPD. W sobotę 16. marca odbędzie się Walne Wyborcze Zebranie Członków PSPD, myślę że uda mi się przy okazji przeprowadzić jakieś wywiady, może z nowym prezesem. Druga sprawa, to świetne wideo promujące piwowarstwo domowe nakręcone przez członków Śląskiego Oddziału PSPD.

Piwne newsy

Dobrze poinformowane źródła z kręgów portalu browar.biz donoszą, że instalacja zamontowana w warszawskiej Kameralnej pochodzi z łódzkiego Grill de Brasil. Co oznacza, że liczba browarów się nie zmieniła, a info o otwarciu Kameralnej można potraktować, jak komunikat radiowy o stanie wody na Wiśle – w Łodzi ubyło jeden, w Warszawie przybyło jeden. Jest to zresztą dopiero pierwszy przypadek od czasu warszawskiej Somy, że zamyka się browar restauracyjny. Dotychczas bez względu na to jak kiepskie serwowano piwo, to browary funkcjonowały świetnie. Jakiś czas temu mówiło się o zamknięciu katowickiego Spiża. Rzeczywiście lokal jest zamknięty, jednak piwo jest cały czas warzone na potrzebę krakowskiej Starej Zajezdni.

Jako bonus wideo Hanysów, co warzom piwo.

Jak Wam się podoba „zakamuflowana opcja niemiecka” 😉 w piwowarstwie domowym?

10 KOMENTARZE

  1. pytanie z innej beczki – czy słyszałeś o porterze żywieckim w butelce 0,5l
    do tej pory piłem tylko 0.33l a teraz znalazłem 0,5
    tak już zostanie czy to krótka seria ??

  2. swojego czasu przesiadając się na lotnisku w Kopenhadze miałem okazję spróbować przyzwoitego Carls Special (wg ratebeera to jest Vienna Lager) a dostępny był jeszcze Christmas Beer z Tuborga. Mogliby dorzucić Carls Ale, Carls Stout choćby pod nazwą Okocimia. Ludzie może zaczną coś pić nowego.

Leave a Reply