Kangaroo – australian amber ale

14
3129

czyli dlaczego nonic popadł w niełaskę.

Kangaroo powoli przechodzi do historii. Niestety po raz kolejny opowiadam o naszym piwie, które już właściwie jest niedostępne. Obiecuję, że w przypadku Kawki się poprawię.  Za to, zaintrygowany symultaniczną degustacją Pilsnera z kufla i pokala, postanowiłem zweryfikować tezę, że szklanka pintowa jest kiepskim szkłem. W Stanach właśnie toczy się dyskusja na ten temat. Sprawdziłem więc, jak Kangur smakuje z nonica, a jak ze sniftera. Jeżeli te dwie nazwy są Wam obce, zachęcam do obejrzenia serii o piwnym szkle (odcinek 1, 2 i 3).

A już niedługo przedpremierowa degustacja Kawki.

14 KOMENTARZE

 1. Przepraszam za mały offtop ale zależy mi na odpowiedzi i wydaje mi się, że komentarz pod najnowszym wpisem będzie się najbardziej rzucał w oczy :))

  Pracuje w lokalu w którym mamy około 25 różnych piw o dosyć dużym wachlarzu gatunkowym. Posiadamy tylko jedną lodówkę. Jaka wg Pana byłaby najodpowiedniejsza temperatura w lodówce w której znajdują się z jednej strony lagery, pszeniczne, witbiery, z drugiej strony portery, ale, koźlaki. Jakie rozwiązanie pośrednie byłoby najlepsze?

  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  • Zacząłbym od najwyższej możliwej temp. Następnie termometrem zmierzyłbym temp. Prawdopodobnie na różnych półkach będzie się nieco różnić. Wtedy tam gdzie najzimniej tam wity, weizeny i pilsy. A gdzie cieplej ale. Ponieważ piwo jest konsumowane od razu po wyjęciu z lodówki, więc nie ustawiałbym niższej temp. niż 8°C.

 2. A skąd wytrzasnąłeś to 16-18 stC jako temperaturę pokojową? Mi zawsze tłuczono do głowy, że jest to 25 stC (może to zwyrolstwo fizyko-chemiczne, ponieważ wszystkie tabele zawierają dane w temeperaturze 25, albo 0 stC, a i badania laboratoryjne przeprowadza się w warunkach klimatyzowanych, gdzie temperaturę pokojową określa się jako 25 stC). Są jakieś źródła wg których określa się temp. pokojową w granicach jakie podajesz?

  • No ze świata wina. Zerknij np. tutaj.
   „Przeważnie zaleca się zatem serwowanie wina czerwonego w temperaturze pokojowej, jednak należy mieć na uwadze, że wskazówka ta była prawidłowa wcześniej, kiedy temperatura pokojowa wynosiła 18°C. Obecnie, kiedy mieszkamy w temperaturach wahających się pomiędzy 20 a 22°C, trzeba ją zweryfikować. Są to temperatury zdecydowanie zbyt wysokie dla wina czerwonego. Czyli, z reguły nawet wino czerwone należy trochę schłodzić.”

 3. Czy można liczyć na większą dostępność Twoich piw na rynku ?
  Czy np. w Warszawie są one gdziekolwiek dostępne ?
  W istocie projekt graficzny robi spore wrażenie.
  A tak na marginesie niedyskretne pytanie:
  -ile piw dziennie pijesz ?
  -jak byś miał ułożyć swoją listę Top 5 najlepszych popularnych piw do których lubisz wracać (oprócz tych które sam warzysz) to co znalazłoby się na tej liście ?

  • Tak. W Warszawie już od czwartku będą dostępne nasze piwa. W czwartek, w International Stout Day, będzie premiera Kawki (Jackdaw) naszego coffeee stoutu i to w dwóch lub trzech lokalach. Do tego mają być też butelki w sklepie.
   W normalny dzień w tygodniu pijam 1-2 piwa, jak wypadnie jakaś premiera, wizyta w ZUPie, to wzrasta do 6, albo więcej. Przy czym, w związku ze stosowanym przeze mnie sposobem odżywiania praktycznie nie pijam piwa 3 dni w tygodniu.
   Nie ma takiego Topu, dlaczego wyjaśniłem w wywiadzie dla Kultury Piwa, poszukaj na blogu jest zamieszczony film. Bardzo rzadko pijam jakieś piwo więcej niż raz. Na świecie jest mnóstwo piw do spróbowania. Życia nie wystarczy, żeby wypić wszystkie piwa, które są tego warte.

   • Świetna wiadomość, zatem w czwartek spróbuję upolować jakąś Kawkę w butelce.
    Tylko proszę podpowiedz w którym sklepie będą ?
    Może chodzi o ten na Jana Pawła II „Piwonia” ?

 4. Podłączam się do pytania, bo również jestem żywotnie zainteresowany. Mógłbyś udzielić informacji, w których sklepach w Warszawie będą dostępne Twoje piwa? Ewentualnie, w których pubach będą rozlewane?

 5. W takim razie to naprawdę świetna informacja. Będzie czym świętować International Stout Day… Mam nadzieję, że zdołam zdobyć również butelkę, może wtedy zabiorę ze sobą do Torunia pochwalić się zdobyczą.

 6. W pasażu w świdnickim tesco udało mi się 3 dni temu, całkiem przez przypadek trafić na Kangura. Jestem świeżo po degustacji – REWELACJA. Gratulacje.

Leave a Reply