Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie już w najbliższą sobotę 08.05.10

0
1186

W najbliższą sobotę w Centrum Kultury Zamek odbędą się już VII Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie (sobota 14:00-19:00), a tuż po nich I Festiwal Dobrego Piwa (sobota 17:00-22:00, niedziela 12:00-22:00). WWP z roku na rok zwiększają swój rozmach, a wszystko za sprawą Marusi, która jest ich organizatorką. W tym roku po raz  pierwszy odbędą się one w Zamku na wrocławskiej Leśnicy. Miejsce oddalone od centrum, ale za to posiadające niesamowity klimat i rozległy park.

Warsztaty adresowane są zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych piwowarów, a nawet do osób, które jeszcze nie wiedzą, że  chcą warzyć piwo. 😉 Ze swojej strony szczególnie polecam panel degustacyjny (dla zaawansowanych piwowarów), którego będę moderatorem. Odbędzie się on na początku, czyli zacznie się myślę ok. 14:30-15:00. Na panel warto przynieść swoje piwa w stylu Milk Stout i Helles. Nie bez powodu wybrane zostały te dwie kategorie – występują one bowiem na KPD w Żywcu. Jeśli więc wahasz się czy wysyłać swoje piwo na konkurs, albo która warka jest lepsza, tutaj będzie okazja porównać te piwa z piwami innych piwowarów, a ponadto wysłuchać ich opinii. Przyjść może każdy, kto przyniesie po 2-3 butelki swojego piwa w podanych stylach. Nikt nikomu w licznik warek zaglądał nie będzie ;), więc dopisek o zaawansowaniu piwowarskim należy traktować jedynie orientacyjnie.

Przez cały czas trwania imprezy piwowarzy domowi będą częstować bezpłatnie swoimi piwami. Browar Kopyra (o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem) zaprezentuje z beczki piwa w stylu dry stout o nazwie Szkuner oraz extra special bitter o nazwie Kliper. Zapraszam serdecznie.

Tutaj można zobaczyć program WWP.

A od 19-tej będzie można spróbować piw z kilkunastu browarów polskich, czeskich, a nawet angielskich czy belgijskich. Tutaj można przejrzeć listę browarów, których piwa będą obecne.

PS: krótko po ogłoszeniu postaram się zamieścić wyniki konkursu. W tym roku piwowarzy będą rywalizować jak zwykle w kategorii pils niemiecki oraz dodatkowo witbier.

Leave a Reply