[livebrew] Rozlew Saisona

19
2408

Nadszedł czas na rozlew Saisona, którego warzyliśmy na żywo 31 lipca.


 

19 KOMENTARZE

  1. Czy piwo można warzyć latem? Bo teoretycznie sezon trwa od później jesieni do wczesnej wiosny. Ciepło to muszki owocówki, pylenie, czyli duże prawdopodobieństwo zakażenia. A może jakieś gatunki są mmiej podatne na problemy? No i jak ma się w tym kontekście piwowarstwo domowe do przemysłowego? Bo przemysł w lato nie stoi, ba w lato browary zarabiają najwięcej, a część gatunków jest typowo letnimi stylami.

  2. W zasadzie chodziło mi o co innego. Czy warzenie latem nie jest związane z dużo większym ryzykiem. Poniesiemy koszty, narobimy się, a tu przyleci mucha, też narobi i pośle nas i nasze piwo w kanał? No ale załużmy, że ryzykujemy. Co poza saisonem można warzyć latem – ze wskazaniem na sprawy techniczne, bo wiadomo, że co gatunków to choćby przeszniczne lepiej komponuje się z upałem, a porter z chłodem.

  3. Cześć! Pół (5 galonów) mojej warki #52 (Gruit z przepisu z książki Radical Brewing + korzeń z mniszka i młoda sosna) zrobiło się kwaśne. Smakuje OK, to nie zepsute smakuje zajebiście przed nagazowaniem. Czy takie coś po zabutelkowaniu pasteryzować, czy lepiej odpuścić, nie ryzykować infekcji sprzętu i od razu przedestylować? Jakie stężenie CO2 w gruit?

Dodaj komentarz