[livebrew] Warzenie na żywo – Saison

31
10685

Z małym opóźnieniem, ale jedziemy z koksem. Warzymy Saison ok. 12 Plato Single Hop Mosaic.
Zasyp:
3,5kg słód pilzneński 6 rzędowy
1 kg niesłodowana pszenica
100 g Mosaic
drożdże M29 French Saison
Prawdopodobnie potrwa to ok. 5-6 h. W trakcie będzie pite: Cienki Bolek, Idaho, Lekko na życie, Squeezer i może jeszcze Laska Nebeska.

31 KOMENTARZE

 1. Jak widzę ten kibelek to mi się zdaje, że Tomasz warzy jakiegoś koncerniaka… albo piwo z „browaru wyklętego” – nie trzeba będzie nosić daleko, żeby wylać.
  A tak serio – to bardzo pozdrawiam 🙂

 2. Szkoda, że to skończeniu są dostępne tylko ostatnie 2h a akurat widzę, że już wtedy fajrant po warzeniu 🙁

  PS. Przypomnij gdzie opowiadałeś ten kawał o „sie wyleje”?

 3. dwie spraawy
  po pierwsze-warzenie piwa to nie jest jak jazda na rowerze-można się trochę pogubić,ale jak dla mnie ta komedia pom.yłek jest super,w końcu wszyscy jesteśmy ludźmi,a rzecą ludzką jest itd.
  po drugie-gdy widziałem jak krążysz z tymi kanapkami nad brewmasterem to tylko czekałem aż ci coś tam spadnie{w końcu wiele odkryć naukowych czy przepisów kulinarnych powstało w ten sposób},wtedy mógłbyś stworzyć nowy styl.
  kto wie?Może KOPYR FREESTYLE.

 4. Ja warzę z koncentratów i mam pytanie: czy pszenica lub płatki owsiane po skleikowaniu i gotowaniu razem z brzeczką przez godzine, w temperaturze 68-72 stopnie zostaną potraktowane jak przy warzeniu ze slodem? Pozdro. Oglądanie jak warzysz jest inspirujące.

 5. Cześć wszystkim.

  Mam pytanie odnośnie filtratora z oplotu.
  Kupiłem poprzez znajomego wężyk o dł. 80 cm. Niestety trafił mi się ten z kolorowymi linkami w oplocie. Tu moje pytanie, czy filtruje ktoś na takim wężyku? Czy te linki nie wniosą nic niepokojącego do zacieru? Zastanawiam się czy nie wygotować go w wodzie albo w wodzie z octem, żeby przybliżyć pH zacieru (oczywiście już po wyciągnięciu gumy 🙂 ). Co o tym sądzicie?
  Zwrócić wężyka do sklepu już nie mogę, a kolejne pieniążki wolałbym przeznaczyć na surowce 🙂

Leave a Reply