Akcyza i kraft – problem leży gdzie indziej [1000 IBU]

4
2902

Po wyjaśnieniu, że Ministerstwo Finansów nie planuje zrównania stawek akcyzy dla piwa i wódki wydawało się, że nie ma tematu. Tymczasem problem leży gdzieś indziej i tak naprawdę stawia pod znakiem zapytania cały sens ulgi w akcyzie dla małych browarów.
W rozmowie z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych – prezesem Markiem Kamińskim i wiceprezesem Piotrem Sosinem o tym na czym polega wielki problem akcyzowy dla browarów kraftowych. Jaka jest jego natura, z czego wynika i jak temu zaradzić staraliśmy się przybliżyć w ponadgodzinnej rozmowie.

Premiera o 10:00.

4 KOMENTARZE

  1. Ale Ty mieszasz produkcję na licencji z limitem 200 tys. hekto, a to są dwie oddzielne kwestie. Jeśli browar kontraktowy nie ma specjalnego statusu wyłączającego go z produkcji (a nie ma bo trzeba najpierw taki byt prawny stworzyć) na licencji to żaden to limit nie ma tu nic do rzeczy, bo produkować na licencji nie można z zachowaniem ulgi.
    Poza tym to są jakieś jednostkowe przypadki, bo w przeciwnym razie do każdego browaru gdzie warzy się kontraktowo weszłaby kontrola Służby Celno-Skarbowej na szybki łup.
    Także niech się PSBR tak nie oburza, bo jak sami powiedzieli browar kontraktowy jako taki nie istnieje, to są hurtownie piwa, więc jako stowarzyszenie niech ogarną ten temat i stworzą odpowiedni byt prawny, bo urzędnicy za nich tego nie zrobią.

    • Widzę, ze nadal ta sama śpiewka: niech wszystkich podatkują, łupią byle nie mnie.

      Już nawet nie chce mi się po raz kolejny przypominać cytatu Aleksandra Fredry o socjalizmie…

Leave a Reply