Jak warzyć piwo? Johna J. Palmera po polsku

7
5228

Tę książkę powinien kupić każdy piwowar domowy. Początkujący i zaawansowany. Długo trwało, prawie 2 dekady piwowarstwa domowego w Polsce, zanim doczekaliśmy się sensownej książki na ten temat. Ale może dobrze się stało, że „Jak warzyć piwo?” zostało przetłumaczone i wydane dzięki pasjonatom, a nie w wielkim wydawnictwie. To kwintesencja podejścia DIY. Książkę zakupicie na jakwarzyc.piwo.org z kodem: kopyr10 dodatkowo -10% od aktualnej ceny i przesyłka do paczkomatu za darmo.
Premiera o 16:00.


Materiał powstał we współpracy z HB Tomasz Wójcik piwo.org.

7 KOMENTARZE

  1. Czy jeśli książka jest napisana z punktu widzenia amerykańskiego, to czy jest tam sporo informacji dotyczących warzenia z ekstraktów? Ponoć za Wielką Wodą pośród domowych piwowarów dominuje ten model. Przyznam, że ja też od lat gotuję z ekstraktów, bawiąc się chmieleniem i dodatkami (także częściowym zacieraniem), i mnie przechodzenie na warzenie „prawilne” na razie nie interesuje (za dużo zajmuje czasu).

    • Tak, temat extract brewing i step mash jest bardzo dogłębnie przerobiony. W zasadzie każda receptura jest przeliczona na all grain jak i na ekstrakty słodowe.

Leave a Reply