Dlaczego w USA kochają hard seltzer?

10
11524

Co to jest hard seltzer? Skąd jego popularność w USA? No i jak to smakuje? Na przykładzie najpopularniejszej marki, czyli White Claw.

Premiera o 17:00.

10 KOMENTARZE

 1. Wmówić ludziom, że to cool fit napój i kroić kasę jak za krafty. Teraz Amerykanie mają napój dzięki, któremu będą masowo chudnąć, to jest myśl 😀

 2. Dla osob pamietajacych komune sugeruje przetlumaczenie Spiked Sparkling Water jak woda gazowana z wkladką ?

  Co do Black Cherry to sa to czeresnia a nie wisnia. W sklepach czeresnie wystepuja pod trzema nazwami:
  Cherry
  Black Cherry
  Bing Cherry

  Wisni swiezych jest bardzo malo poza srodkowa czescia Ameryki gdzie się je uprawia, np. w stanie Michigan. W reszcie Ameryki sa tylko soki wisniowe (tez rzadko) lub suszone owoce i wtedy wisnie wystepuja pod nazwami:
  Sour Cherry
  Tart Cherry
  Montmorency Tart Cherry
  http://www.choosecherries.com/tart-cherries-101/

  A Soda to prawie zawsze jest to slodki napoj niebedacy sokiem owocowym. Czyli Coca Cola, Pepsi, 7UP i tak dalej. Sa tez regionalne roznice i w srodku Stanow czesto zamiast Soda mowia Pop.

  • „Z wkładką” jest problematyczne ze względu na sposób produkcji (przynajmniej w USA), tj. fermentacja, a nie dodawanie alko w postaci spirytusu do wody (co może sugerować „wkładka”). „Z prądem” by było chyba niezłe i w miarę uniwersalne, chociaż to też może zależeć od percepcji tego, co nas kopie (czy do 5% obj. to już prąd?) – ogólnie twardy ten orzech. Co do reszty się zgadzam w zupełności.

Leave a Reply