Wielki Test Tanich Weizenów

30
6315

W zasadzie to nazwa miała być Wielki Test Ogólnodostępnych Weizenów, no ale nie zmieściłby się taki długi tytuł. Występują: Amber Pszeniczniak (17.07.2019), Franziskaner (12.2019), Kasztelan Białe (31.08.19), Książęce Złote Pszeniczne (21.05.2019), Książęce Weizen (17.07.2019), Okocim Klasyczna Pszenica (06.08.19), Patronus (06.12.2019), Paulaner (08.19), Primator Weizen (16.01.20).
Premiera dziś o 19:00.

30 KOMENTARZE

  1. Tomku, szkoda, że nie było kogoś z kraftu. Ciekawe czy by wyszło, że lepiej dorzucić kilka zł czy lepiej pić książęce złote pszeniczne.

  2. Piłem dzisiaj nowość z KP (ta sama data co u Ciebie). Miałem zupełnie inne odczucia. Piwo wypadło nader pozytywnie. Może nie jest to najlepsza polska pszenica, ale żadnych wad nie wyczułem. Piwo rześkie, mega bananowe, wyraźnie pszeniczne, słodkie, z lekkim goździkiem, drożdżami i gumą balonową 🙂

  3. Tomku a co sądzisz o piwie Erdinger? Piłem kilka razy w Niemczech i był ok, Według mnie lepszy niż Paulaner i Franziskaner.

    • No nie, kolejna osoba przechodzi na plastikowe oprawki, wciąż nie mogę zrozumieć tego fenomenu. A czemu nie fotochromy? Ja właśnie pierwszy raz w życiu się na takowe zdecydowałem i na razie po tygodniu noszenia jestem raczej zadowolony.

      • Ja byłem zadowolony z transitions, ale te oprawki mają nakładkę przeciwsłoneczną. I takie rozwiązanie jest dużo tańsze, a pod pewnymi względami lepsze.

        • Aha, no takiego rozwiązania akurat nigdy nie testowałem. Może masz rację, że jest w pewnym sensie lepsze. Przez ostatnie 2,5 roku używałem dwóch par (jasnych i ciemnych), ale zmienianie co chwilę okularów (zwłaszcza na jakimś wyjeździe wakacyjnym w czasie zwiedzania) było już dla mnie tak wkurzające, że postanowiłem przesiąść się na transitions (aczkolwiek zwykłe jasne i zwykłe ciemne też nadal posiadam w razie potrzeby).

  4. Takie pytanie teraz, czy to wszystko co ludzie mówią że czują w piwie i opowiadanie o tym ma sens skoro w ślepym teście nie można rozróżnić Pszenicznego Lagera od typowego Weizena. Wydawałoby się że to duży dystans i różnica miedzy takimi piwami a jednak w ślepym teście wszystkiego można się spodziewać. Zachodzi pytanie, czy w innych przypadkach to całe porównywanie niesie za sobą jakąś wartość i faktycznie czuć te aromaty czy jednak to tylko siła sugestii tego co pisze na etykiecie. Tego nie wiem ale po tym filmie można by się zastanowić

  5. Rzeczywiście, przysłowia mądrością narodów: „Milczenie jest złotem” – Twoje milczenie przy odkryciu, że trzecie miejsce to „Książęce złote pszeniczne” jest „milczeniem złotem pszenicznem 🙂

    • Aż z ciekawości zakupiłem jedno i drugie i sytuacja wygląda następująco: Weizen warka 29.07.2019 rewelacja, typowy, bez wad, można pić bez obawień, dużo banana, mniej goździka, ale spoko, natomiast Złote Pszeniczne warka 06.06.2019 to w aromacie i smaku woda spod ogórków. Także co warka to prorok w KP.

  6. Witajcie, swego czasu zrobiłem ślepy test piw pszenicznych i udział wzięli tacy zawodnicy jak
    1) Amber Pszeniczniak
    2) Okocim Klasyczna pszenica
    3) Książęce Weizen
    4) Jako Złoty Łan
    5) Ciechan Pszeniczny
    I wynik był szokujący bo popremierowy Bojan był tragiczny, zero piany, mdlący zapach i w smaku czuć brzeczkowość. Budżetowy Jako okazał się całkiem fajny , Amber również a o dziwo Ciechan zwyciężył. Nie znalazłem w piwie ich sławnego żelaza. Książęce i Okocim wypadły słabo.

Leave a Reply