[1000 IBU] tu chodzi o wolność!!!

30
6783

Wbrew pozorom to nie [ZERO IBU], nie o sądach, tylko o nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, wydawałoby się administracyjne zmiany. Tymczasem tu chodzi o podstawowe prawo do wolności osobistej i swobody prowadzenia działalności gospodarczej. Fundamenty demokracji.
UWAGA: nie oglądać przy dzieciach, ani przy rodzicach – trudno pilnować języka, gdy poziom absurdu sięga kosmosu.


Projekt ustawy z uzasadnieniem znajdziecie na stronach sejmowych.

30 KOMENTARZE

 1. Czy statystyki spożycia są liczone jako ilość sprzedanego alkoholu podzielona na mieszkańców? Bo jak tak to spożycie jest jeszcze mniejsze gdy weźmiemy pod uwagę turystów np w 2012r Polskę odwiedziło 14.8mln a w 2016 17.5mln.

 2. Nie ma to jak narobić bałaganu, a później narzekać, że przyszedł ktoś inny i wprowadza swoje porządki. Podziękuj Tuskowi, że wytłukł wartościowych ludzi w PO i doprowadził do tego, że ta partia stała się już tylko bezideową wydmuszką. Teraz dopiero będziecie płakać.

 3. Kiedyś dało się Kopyra oglądać, ale sodówka uderzyła do głowy i od dawna chyba myśli, że jest… Jak na jego GóWnie napiszą, że „ktoś gdzieś coś”, że będzie jakaś niekorzystna zmiana to Kopyr od razu leci z filmem. Jak wypowiedź ministra, że można by akcyzę w dół na małe browary, to cisza, przynajmniej do czasu, aż czerepy z GW przekazu mu nie wydrukują tak, by z raptem obniżka akcyzy (podatku) tez była zła.

   • Ale o co Ci chodzi, panie kolego? Nie chcesz oglądać, nie oglądaj jak Cię drażni. Część osób już zrezygnowało. A tak naprawdę nie wiem co chcesz przekazać swoją wypowiedzią?

   • Widzisz akcyza w dół to raczej hasło dla naiwnych a rozwalanie mojego kraju od Białowieży po armię to są fakty więc nie irytuj się bo Ci żyłka pęknie

  • O tak, od razu widać Kopyr – totalny opozycjonista 🙂
   Towarzysz z PRC nadaje, że totalna władza już w GW publikuje swoje chore komunistyczne projekty ustaw.
   Prawdziwa rewolucja, idzie szeroko jak u naszych czerwonych braci.

   A tak na poważnie – oni poprostu w każdej dziedzinie życia tworzą takie środowiska dla swojaków a do decydowania ustawiają swojego komisarza. Tak już jest we wszystkich państwowych firmach, urzędach i instytucjach, których mamy od cholery. Popytajcie znajomych którzy pracują w takich miejscach – to wam powiedzą.
   Na końcu miało być i na uczelniach ale jeszcze nie jest bo Gowin im zrobił afront i „reformę” zrobił która nie pasuje do tego klucza.

  • A właśnie, że nie prawda bo było o akcyzie. No i co tera, Panie PRC? „Eeee, no i co ale i tak Kopyr dostaje maile od Michnika co ma mówić na swoim blogu, a Koszerna to zdrajcy i zaprzańcy, piją krew małych dzieci i nienawidzą NAS POLAKÓW!” 🙂

 4. Ograniczanie wolności handlu – o, teraz wychodzi jednak z Tomka wolnościowiec. Teraz skandujcie „wolny rynek!”.
  Tak się kończy (a może właściwie dopiero zaczyna) wprowadzanie socjalizmu. Po zmianie konstytucji zostanie powołana II Polska Rzeczpospolita Ludowa, choć tak naprawdę to już sanacja mocno budowała socjalizm, więc może Sanacja Bis 🙂

  PS. A ch.ja tam wypie..olą uchwałę z stanu wojennego do kosza, jak tam w Sejmie co drugi to alkoholik – aktywny bądź nie! A ekipa tak szybko się nie zmieni.
  PPS. A ciekawe czy sejmowa kawiarnia czy inne kuluary będą wyjęte spod miana miejsca publicznego.
  PPPS. Nie uwzględniłeś, że będzie można jeszcze pić (na razie) na własnej posiadłości/nieruchomości. A po co masz pić publicznie, e? Znaczy masz jakiś problem z alkoholem? Nie dasz rady do domu donieść? No no, panie Kopyra, pan się będzie kwalifikował na leczenie! To tu dostanie pan kwit i proszę się stawić do placówki najpóźniej w przeciągu 3 dni. Nie stawienie się będzie karane i dostarczony pan zostanie pod przymusem. O! Tak będzie! 😀

 5. Panie Tomku – zgadzam się. Niech uchwalają ich jak najwięcej! Obecna „dobra zmiana” ponoć cieszy się znaczącym poparciem społeczeństwa. Nasza chata u skraju lasa i tym podobne motywy.
  Niech coraz więcej w Sejmie tego produkują. To może wreszcie mieszkaniec tej chaty ze skraju obudzi się bo zobaczy, że do ogródka mu wjechali…
  Jako przykład – ten temat poruszył nawet Twoich kolegów z branży piwno-blogerskiej którzy do tej pory mówili że polityka zupełnie ich nie interesuje.
  Okazuje się, że nie interesuje ich do czasu aż sami staną się obiektem ich zainteresowania.

 6. przerobią puby i restauracje na sale modlitw, lub banki albo biedronki taka jest dobra zmiana zniszczyć, zaorać i wprowadzić swoje chore pomysły

 7. Miałem na osiedlu sytuacje która jest bardzo podobna do poruszanego tematu.
  Na osiedlu znajdował się skwerek z trzema ławkami, co wieczór miejscowe Tyskożłopy spotykały się tam drąc japy i piły alkohol.
  Co zrobiła nasza kochana rada osiedla… zlikwidowała ławki…
  Dodam tylko że jak pili i darli mordę tak drą tylko stoją a nie siedzą… tylko że na tych samych ławkach w dzień siadały tam starsze panie z osiedla, matki z małymi dziećmi na spacerze czy inni ludzie nie pijący alkoholu.
  Zamiast k*** wysyłać tam np partol Policji w godzinach wieczornych to k*** ujeb*** wszystkich jak leci.
  Z ustawą jest jak z tymi ławkami, zabierają się za coś tylko od dupy strony…

  Dodam jeszcze że na tym samym osiedlu dostałem mandat za spożycie alkoholu.
  Tylko że ja siedziałem w ciszy czytając książkę … tylko że miałem przy sobie butelkę 0.33 piwka dla ochłody lecz to nie był argument dla Pana policjanta bo tu chodzą dzieci itd. ale jak k*** siedzi 15 osób i drze mordę po 23 to ich nie ma.

  Ps: to piwo to był Shark który łącznie kosztował mnie wliczając mandat 108zł 🙂 to musiał być Sztos:)

  • Żurbert Koncerniak,
   pytanie;ile razy sam zadzwoniłeś na pały ?
   ,z ludźmi w Polszy to jest tak,ze mało kto korzysta z tego prostego rozwiązania,
   przyjezdna pały, wypiszą mandaty, jak 3 razy zlewy dostaną to przeniosą się gdzie indziej, zadziała prosty rachunek zysku i strat,
   po prostu drą dupę bo nikt nie interweniuje a im do głowy nie przyjdzie ,ze to komuś może przeszkadzać.

   • Zeed,
    Masz rację nie dzwoniłem ja swój problem rozwiązałem kupując stopery do uszu:-)
    Ale swoją drogą ten Shark to Przeklęte piwo, jak mi się nie zbije przy zakupie w sklepie to zbije się już nalane do szkła nie wspominając o mandacie:-)

    • No właśnie , ja też przez długi czas znosiłem wyjców pod oknami, potem ktoś mi poradził, dzwonić i dzwoniłem (możesz to zrobić bez podawania danych osobowych) i to działa, towarzystwo przeniosło się w inne rejony gdzie nikt ich nie niepokoi.

 8. Co robić, dobra zmiana pełną gębą. Bardzo mnie zawsze cieszy mentalność władzy, że obywatele to bydło, które trzeba kontrolować na każdym kroku.

  Najzabawniejsze jest to, że naprawdę sporo krajów próbowało już takich ambitnych pomysłów. Przykład USA — picie od 21 lat — pokażcie mi Amerykanów, którzy nie pili przed 21. Oni też mieli prohibicję, ze znanymi efektami. Ale po co analizować jakieś dane, uczyć się na błędach innych, lepiej wprowadzać „dobrą zmianę”. Szkoda sobie strzępic ryja.

 9. ONI nie mają już widać nic lepszego do roboty tylko szukać dziury w całym, cholerni zaściankowi społecznicy. Aż człowieka krew zalewa……..”państwo opiekuńcze”. Za taką opiekę to podziękuję sam potrafię o siebie zadbać.

  • A i jeszcze jedno: żyję w 50-cio tysięcznym mieście powiatowym na pn Polski (tam, gdzie kiedyś przy czołgu skręcało się na Dębki/Karwię ;P); taka ciekawostka: od ok. 2007 (lub 2010, nie chce mi się teraz szukać i/lub przypominać, ale już 10 czy 7 lat temu) rada miasta lub prezydent (raczej) wydała przepis prawny, mówiący o tym, że sprzedaż alko (na terenie miasta) w godzinach od 23 do chyba 6, poza CPNami i knajpami, jest zakazana. Oczywiście w ramach ustawy o wychowaniu w trzeźwości. No offence, taka ciekawostka.

 10. TOMKU Hipotetycznie opisałeś sytuacje która miała miejsce naprawdę pytałeś jak to może wyglądać ? a wygłądało to tak. Była sobie mała biedna gmina która w odróżnieniu od wszystkich ościennych gmin miała ograniczoną ilośc punktów sprzedaży alkoholi wysokoprocentowych przepis stary jak świat nie przyrastał wogóle do rzeczywistości zezwolenie na sprzedaż można było otrzymać tylko gdy punkt posiadający rezygnował z tego zezwolenia ,Min stacje paliw liczba 2 czekały 5 lat. W międzyczasie jedna z ze stacji popadła w konflikt /nieoficjalnie/ z urzędem wyniku wielu skomplikowanych działań tejże stacji zostało zabrane zezwolenie na sprzedaż alkoholi niskoprocentowych powód do końca nie znany /sprzedaż nieletnim/ i tu uwaga wyciągnięto przepis z sprzed ok 15 lat i zastosowano wywód oto on: jedna z uchwał określała że godz otwarcia polacówek handlowych oprócz cpn to od 6 do 22 w innej uchwale zapisano że alkohol można sprzedawać w godz otwarcia placówek czyli od 6 do 22 obie uchwały sprzed chyba 15 lat coś to przypomina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I teraz druga stacja czekając na oficjalne potwierdzenie info sprzedawała tylko do 22 sprzedawca po 22 informował że niestety nie sprzeda zapraszał o 6 rano. to brzmi jak nowy projekt ustawy sejmowej co nie??? A jak mało jeszcze strasznie to … takie przepychanki trwały kilka tygodni a że to info wszystko funkcjonowało jakby w drugim obiegu jedna stacja nie handlowała a druga została jedynym punktem z piwem w wszystkie niehandlowe dni jakoś wychodziła na swoje i tu po jakimś czasie urząd poszedł po rozum do głowy i rozdał wszystkim zainteresowanym stroną zezwolenia na wysoki procent i tu wszystkim oprócz tych dwóch stacji tej winnej zaniedbań chyba i tej niewinnej/nie oficjalnie żeby nie dawać argumentów w walce tej drugiej w sądzie/ Tomaszu jak nie wiedziałeś gdzie pisano projekt tej ustawy to teraz już wiesz A tak namarginesie TAKIE RZECZY TO TYLKO W POLSCE

 11. Tomku oglądam Cię od 4 lat zastanów się czy to jest ibu czy jednak polityka… Tracisz tylko oglądalność! Może za dużo wyborczej, po co Ci to?

Leave a Reply