Relacja z walnego spółki Inne Beczki SA

7
4592

Nie tylko dla akcjonariuszy Innych Beczek moje podsumowanie Walnego Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Inne Beczki SA. Jak wygląda sytuacja w spółce, prace nad Browarem Błonie, co czeka akcjonariuszy? O tym w moim podsumowaniu.


A tak wyglądało to w rzeczywistości.

Materiał powstał we współpracy z Inne Beczki SA.

7 KOMENTARZE

  1. 4% akcji to margines w którym czują się bezpiecznie? Przecież gdy ten tajemniczy akcjonariusz zacznie skupywać akcje z rynku to łatwo gostków wysiuda z biznesu i wszyscy zaczną tonąć po uszy w gównie. Nie wiem, nie wiem ale jak dla mnie to tu jest za dużo kreatywnej księgowości, a za mało kraftu i myślenia o piwie.
    Ale to nie mój cyrk i nie moje małpy.

    • To chodzi o to, że Inne Beczki będą miały 48 procent i nowy akcjonariusz (on jest w Konsalnet Holding) też 48 procent. Generalnie zakładają, że maksymalnie 80 procent akcjonariuszy obejmie te 4 procent. Ale rzeczywiście nie jest wyjaśnione kto będzie przejmował akcje, jeśli ktoś się zdecyduje na sprzedaż i kto przejmie kapitał, jeśli ktoś zdecyduje się zostać w Inne Beczki S.A. Ale to czekamy na oficjalne dokumenty. Zgadzam się, że jest ryzyko, że nowy udziałowiec będzie miał zaraz pakiet kontrolny.

    • Właśnie takie drobne szczegóły sprawiają, czy to wszystko nie zaczyna zmieniać się w wyścig o pakiet kontrolny, a najczęściej ten drobny akcjonariat nie ma na to żadnego wpływu. Choć mnie to i tak kompletnie nie interesuje bo jakoś żadne piwo z tego browaru nie zapadło mi w pamięci.

Leave a Reply