Bionda i Extra z Birra Nursia

13
1849

Dwa piwa z klasztornego browaru benedyktynów z Nursji. Niestety miejscowość bardzo ucierpiała podczas ubiegłorocznych trzęsień ziemi w tym rejonie Włoch. Miejmy nadzieję, że browar będzie zaczynem, który zapoczątkuje odbudowę Norcii.
PS: wiem, że jakoś audio i wideo pozostawia nieco do życzenia, ale już w postprodukcji więcej się nie dało zrobić.

13 KOMENTARZE

   • Nie wiem na czym Tomek siedział, ale… Balkon to nadwieszona forma architektoniczna, wysunięta względem płaszczyzny ściany budynku (każdy rozumie o co chodzi). Ta sama forma architektoniczna tylko zabudowana (ale ciągle nadwieszona i wysunięta) to wykusz. Loggia to takie pomieszczenie które nie wystaje poza obrys budynku płaszczyznę ściany), ale z jednej strony jest otwarta. Czyli taki pokój bez ściany.

    Czyli jeśli siedziałeś w zabudowanej loggi to siedziałeś po prostu w zewnętrznym, nieogrzewanym pokoju. Jeśli była ona przeszklona to generalnie wariacja na temat loggi.

    Nie wnikam na czym siedziałeś, ale dla architekta zabudowany balkon to jest wykusz i to dyskusji zbytnio nie podlega, bo Ci którzy opracowali te definicje dawno nie żyją 😉

    • No przecież nie mówię, że nie. Tranquilo, na wakacjach jesteś 😉 Ja tu tylko tłumaczę koledze marcinkuch, czym się różni wykusz i loggia, bo Twój opis wskazywał na wykusz. Rozumiem, że siedziałeś na przeszklonej loggi, co nie zmienia faktu, że na filmiku to dość nieprezecyjnie powiedziałeś, dlatego w ogóle zacząłem. No i mniejsza o to, chodzi o piwo, a nie gdzie siedziałes. Tranquilo.

Leave a Reply