Rauchbier z Olbrachta feat. Karol Siemieniak

11
1975

Ostatnie już piwo z Kuźni Piwowarów 2016. Rauchbier wg receptury Karola Siemieniaka. Klasyk, ale mocno daje radę. #wPolscesiędymiMateriał powstał we współpracy z browarem Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego.

Chcesz być jak Karol, wystartuj w Kuźni Piwowarów 2017.

11 KOMENTARZE

 1. Przepraszam że nie na temat ale właśnie podali że Asahi Group kupi za 7,3 mld euro od AB InBev aktywa koncernu piwnego SABMiller znajdujące się w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech – poinformowała Asahi Group w komunikacie.
  Transakcja ma zostać zamknięta w I połowie 2017 r.

  Tym samym nowego właściciela będą miały marki należące do Kompanii Piwowarskiej (m.in. Tyskie, Lech), czeski Pilsner Urquell, słowacki Topvar, węgierski Dreher i rumuński Ursus.

  • Kopyr nie promuje pogaństwa, ani słowiańszczyzny w ogóle. Niestety. Perun za to właśnie, oraz za Behemota jest „browarem wyklętym”, a szkoda, bo np. taki Młot Swaroga to świetna IPA jest, a promocja tutaj jeszcze nikomu nie zaszkodziła, kto robi dobre piwo.

   • Ale tu nie chodzi o pogaństwo. Po co mam mówić o czymś, o czym huczy cały polski internet. O Łotrze 1 też mam zrobić film? Ja wyciągam rzeczy, które w moim mniemaniu są pomijane, o których możecie nie wiedzieć, a nie o tym, o czym wszyscy gadają.

 2. Są marcowe dymione w sklepach. Chociażby Darz Bór z Gościszewa i Dymy Marcowe z Pinty. Pytanie tylko, kiedy Pinta ostatnio Dymy wypuściła. Niestety to bardzo mało, a że wędzonkę nawet na poziomie Schlenkerli i większym uwielbiam, więc bardzo mi tego brakuje. Oby to piweczko weszło do stałej produkcji, stałoby się wtedy moim piwem stołowym.
  Szkoda, że na następnej Kuźni Piwowarów nie będzie jakiejś wędzonki, choćby grodzisza, weizena, albo rauchbocka. Można by też iść na wariata i zrobić wędzonego belga, nawet klasztorniaka, albo dzikusa na bretach uwiędzić. Wędzony kwas? Czemu nie? Może komuś to posmakuje?! No i ciekawe dlaczego nikt nie wpadł na pomysł uwędzenia dunkela, albo schwarzbiera?

 3. Właśnie nabyłem, wypiłem i jak dla mnie jest ta MAKRELA o której mówiłeś na finale Kuźni, a już na tym filmie chyba keinmal. Swoją drogą ni cholery nie mogłem sobie wyobrazić jak piwo może smakować makrelą (a z 5-6 wędzonych piw miałem już okazję spróbować (w tym 2 „tymi rencami zrobione”)) . Teraz już wiem, generalnie pozytywne doświadczenie 🙂

Leave a Reply