Ambasador Piwa Kompanii Piwowarskiej [kopyr masakruje reklamy piwa]

30
2648

Dawno nie było masakry reklamy, a tu po Polskich Browarach Sezonowych taka okazja. W Kompanii Piwowarskiej sypnięto groszem na internet, czego jednym z owoców jest kampania Ambasador Piwa. Gdzie posunięto się za daleko, a gdzie nastąpiło samozaoranie KP? Zobaczcie.


Materiały wykorzystane na zasadzie prawa cytatu pochodzą z profilu Kompanii Piwowarskiej na facebook.com.

30 KOMENTARZE

 1. KP trochę przypomina mi towarzystwo wzajemnej adoracji. Gdzie nawet jak jest źle to uwarza się, że jest dobrze.
  Pewnie co rano stają przed lustrem z twierdzeniem „jestem zwycięzcą”. 😉

  • Ona jest nieporadna i oczywiście fałszywa w kontekście użytych środków: kostiumy, rekwizyty i scenografia, ale to jakby w reklamie jest normą. A co do tego, że nie wymieniają drożdży, to szkoda o tym kręcić cały film.

   • Ale też pojawia się stwierdzenie że nie produkują tylko warzą piwo. Czy podejrzewa Pan że akurat w przypadku tego piwa, które reklamują nie stosują HGB? HGB no to też warzenie ale to już wg mnie podchodziłoby pod „produkcję” (od której się odżegnują). No i przy HGB to jeszcze dochodzą surowce niesłodowane więc składników było by więcej.

    • Duży browar bez HGB? Nie ma bata! To jest jedna z większych oszczędności jakie browary poczyniły na przestrzeni parunastu lat. Na niczym nie oszczędza się tak mocno jak na czasie i efektywności instalacji. Surowce to są grosze, ale już możliwość zrobienia 120 hekto w tanku na 100hekto (wartości z dupy) pozwala zaoszczędzić pieniądze które poszłyby na rozbudowę browaru, serwisowanie tanków, amortyzację itd.

 2. Tylko zastanówmy się do kogo oni adresują tę reklamę, przecież ktoś kto rozróżnia wady w ich lagerach, musiał już oglądać filmy kopyra o nich, albo czytać blogi i interesować się piwem, a skoro się interesuje to nie sięga po koncerny.
  Tak więc kogo oni uświadamiają i dlaczego strzelają sobie w stopę?

 3. „Materiały wykorzystane na zasadzie prawa cytatu pochodzą z profilu Kompanii Piwowarskiej na facebook.com.”

  Link Ci się popsuł 😉

 4. Zgadzam sie w 100% z materiałem. Nie wiem na ile kanał sprzedaży przez lokale jest istotny w dystrybucji piwa KP, ale trochę ryzykowne jest takie jechanie po nich – w zasadzie wynika z tych materiałów, że lepiej sobie kupić butelkę w sklepie niż chodzić do lokalu. Powinno to się przełożyć na spadek sprzedaży KP w lokalach (równiez dlatego, że lokale nie chcą miec do czynienia z dostawcą, który je szkaluje). Ciekawe czy takie pseudonaukowe materiały powstaną nt piwa kupowanego w sklepach. Jak byłby komplet to dla smakoszy piwa pozostałby zakup bezpośrednio w browarach KP…

 5. Kompania zachowała się trochę nieodpowiedzialnie. No bo co – klient dostanie piwo z diacetylem, bo takie wyszło z browaru i będzie imputował barmanowi, że ma brudną instalację? Awantura gotowa. Nie rozumiem czemu to ma służyć. Chyba tylko temu, o czym napisał Piotr – żeby kupować piwo w butelkach w sklepie. Ciekawe jednak co zrobi klient, który wyczuje te same wady w butelce kupionej w sklepie?

 6. Powiem tak – gdybym pił żubra to po tym co zobaczyłem już bym go nie pił. Z tym przeterminowaniem akurat tej marki to wg mnie strzał w kolano. Już mogli w ogóle etykiety nie okazywać tylko samą kontrę z datą.

 7. Kiedyś KP sama sobie czyściła swoje instalacje w knajpach: przyjeżdżał gość, rozkręcał, płukał, być może też po prostu sprawdzał czy wszystko jest ok (raczej się nie zapowiadał). Nie wiem czy dalej to praktykują, ale jeśli tak, to mogą się bronić: nasze piwo leci z czystych instalacji.

 8. Nie wiem jak to wygląda w Kompanii Piwowarskiej, ale z Grupy Żywiec raz w miesiącu przyjeżdża serwisant, czyści instalację, sprawdza czy wszystko ok i tyle.
  Pozornie ta kampania ma być uświadamiająca konsumentów, ale zgadzam się, że w rzeczywistości chodzi o pokazanie przez KP „my wypuszczamy dobre piwo, zły smak to wina knajp”.
  Jaki będzie efekt? Część januszy, którym piwo nie posmakuje będzie robić wykłady barmanowi i klientom, że instalacja jest brudna itd. Coś jak z mitem dolewania wody do piwa.

 9. Ale i tak najlepsze są poematy, wiersze, pieśni i elaboraty dotyczące piw z KP pisane w komentarzach pod załączonym linkiem 😀 Leżę i puchnę ze śmiechu 😀

Leave a Reply