Jak powstały Polskie Browary Sezonowe [taśmy prawdy]

55
4078

Polskie Browary Sezonowe na swoim profilu na FaceBooku zorganizowały konkurs w którym należy sobie wyobrazić jak powstało English IPA z tego „browaru”. Wg mnie powstało właśnie tak:


W oscarowej roli prezesa Polskiego Oddziału Wielkiego Koncernu Piwowarskiego – ja – Tomasz Kopyra, oprócz tego występują: Dżoana, Szymon i Łukasz (ale się nie odzywa i siedzi w kącie).

Wszystkie przedstawione wydarzenia są fikcyjne, a ich zbieżność z realnymi wydarzeniami, osobami i firmami jest kompletnie przypadkowa. Film ma wydźwięk „żartobliwie, ironiczny”.

55 KOMENTARZE

 1. Proponuje powołać komisję śledczą ds. Zmowy cenowej na rynku piwa skoro może być taniej. Obywatelowi należy się przecież elementarna sprawiedliwość.
  Piwo powinno być tańsze.

 2. Ale to produkcja we współpracy? Bo szczerze to pierwsze słyszę o tych sezonowych.
  Znaczy Dżonana jednak hajsu podsypała? 😛

  PS. Czy ten Browar to też Twój żart czy na prawdę piwa?

   • Piwa istnieją, bo lokalny lokal się nimi na fejsie chwali. Nie miałem jeszcze czasu zobaczyć co to, ale szukałem kiedyś po necie i poza fejsem nic nie znalazłem. A tu Karlowe Góry z taką niespodzianką (tak sądzę, bo w lokalu głównie Okocim i Kaszan). A już się „bałem”, że w moim 100-tysięcznym mieście zaczynają się kraftem interesować i nie jestem wyjątkiem 🙂

    • Na FB oficjalne konto przyznało w komentarzach, że są od klasberga: „to nie żadna tajemnica, a informację o tym, że za Polskimi Browarami Sezonowymi stoi Carlsberg znajdziesz na każdej butelce”.

   • Przede wszystkim to jest porter bałtycki, a nie Miody Ałtaju. Po drugie, Żywiec Porter nie udaje browaru „sezonowego”. A Porter Cieszyński został przygotowany na okoliczność przeniesienia z powrotem produkcji ŻPorteru do Żywca, co chyba nastąpiło.

 3. Swoja droga takie pytanie, co Cie boli że koncerniaki wypuszczają 'ala craft? Zupełnie nierozumiem co wzbudza Twoja agresję. Czy Versace wkur.ia się na HM że jest sieciówką? Nie. Mało tego, robi dla niego kolekcje żeby szersze grono zapoznało sie z ekskluzywną marką. Fajne to czy nie fajnie, nie o to mi chodzi. Ta jak craft nigdy nie bedzie miał 80% udziału w rynku tak koncernik nigdy nie będzie craftem. O co bic pianę? Nie zaczepiam. Pytam. Tak jak wyżej w komentarzu zaznaczam, że film jest spoko. Pytanie: co cię boli?

   • Materiał prześmiewczy nagrałeś. Po co? Piętnujesz takie zabiegi jak ten Carlsberga. Dlaczego? O ten rodzaj bólu mi chodzi. Jakbyś miał to koło dupy bo craft craftem zawsze będzie i nie straci tożsamości to byś wpuścił taką informacje jednym uchem wypuścił drugim, maks co by z tego było to drobna podsmichujka w Piwnych Newsach, jednak powstał materiał (zaznaczam, że naprawde fajny). Więc coś cie mierzwi. Co?

    • Takie materiały dobrze się klikają, to jest parodia więc nie można do tego podchodzić nazbyt poważnie. Tomek tym filmem nabił im z resztą jeszcze dodatkową niepotrzebną reklamę, oni powinni mu jeszcze dopłacić.

    • Na Facebooku zaatakował mnie post sponsorowany PBS. Był tam bardzo słaby filmik zachęcający do zastanowienia „jak powstało English IPA z PBS?” Jak to mówią w internetach – triggered. ?

   • Czyli posiadasz też oryginalne taśmy z narady 'kreatywnych’ z Carlberga, no no no winszuje 😉 A tak btw odpuść. Pospolity konsument jak ma wydać 1,99pln za jasny lager to wyda, nie nawrócisz tej grupy, niezdecydowany najpierw zacznie eksperyment z 'koncernowym craftem’ lub przy dobrych wiatrach z browarami regionalnymi i powoli dojdzie do tego co dobre, natomiast świadomy konsument odrzuci każde gówno którym koncern będzie chciał go karmić, ale tu też znajdą się wyjątki, reasumując: zbędny ból dupy:)

    • Jestem pospolitym konsumentem i jeszcze nie dawno pisałem Kopyrowi że ja po prostu lubię tatrę, nie dla tego że jest tania ale że jest dobra. Kopyr wspomniał o tym w filmie i stwierdził „może Ci kiedyś klapki z oczy opadną”. No i postanowiłem spróbować tego kraftu.

     Nie zajęło dużo czasu jak wpierw porterami bałtyckimi a potem wszelkimi apami a na koniec ipami zaraziłem całą rodzinę, wybiłem matce z głowy że kasztelan niepasteryzowany to”piwo z górnej półki” oraz przekonałem kolegów z pracy że piwo za 8zł może być tego warte (bo wpierw patrzyli na mnie jak na naćpanego że tyle daję za butelkę).

     Teraz w pracy każdy pije ipę i długo dyskutujemy kto co kupił i na jakich chmielach.
     Tak więc da się przekonać szarego spożywacza tatr i jego kumpli do spróbowania kraftu i pozostaniu przy tym i to nawet da się zrobić w krótkim czasie.

     A co do filmu Kopyra to nie ból dupy tylko zabawny filmik jak zapewne wyglądają rozmowy na stanowisku w dużych koncernach. Większości się podobało, zabawne i z jajem.

     Czemu piszesz mu „odpuść, przestań, ból dupy,”. Można by Ciebie wręcz posądzić o pracę w takiej korpo.

    • Ale tu właśnie rozumiem ten tzw. „ból d..y”. Takie piwo krafti (udające kraft) nikogo nie może porwać i zachwycić. Konsument nieświadomy (powiedzmy ambitny Janusz, który to się nasłuchał jakie to krafty dobre) przy jakimś porywie serca skusi się na takie coś i zobaczy, że przecież to nic takiego wielkiego i utwierdzi go to w przekonaniu, że całe te krafty to jedna wielka ściema i tylko nabijanie kabzy na naiwniakach i nawet nie spróbuje już prawdziwego krafta.

 4. Hahaha nie, nie pracuje w korporacji 🙂 Nie uderzam tu w Tomka z ymi „poleceniami”, chodzi bardziej o to, że jak robią to niech robią, szkodzi ci? Nie. gd wyjaśnia sprawę w komentarzu.

 5. Brawo, za obnażanie hipokryzji stojącej za tą i podobnymi akcjami marketingowymi koncernów. Próby kradzieży tożsamości [w tym wypadku piw krafowych] powinny być eksponowane pro publico bono. Dodatkowy plus za humor i ironię. Będzie Pan ogłoszony kiedyś świętym Panie Tomaszu z Kopyru.

  • Nie, nie o Cieszynie. Cieszyn to zabytkowy browar, z otwartą fermentacją, współpracujący z piwowarami domowymi, warzący naprawdę trudne technologicznie piwa.

 6. To Carlsberg.Podłączają sie pod kraft ale strasznie nieudolnie .Kupiłem English Ipa,tylko raz i więcej nie kupię.Zobaczyła żaba, że konie kują i sama nogi podstawia.

Leave a Reply