Złodziejskie ARA – Spółdzielczy feat. Gzub

6
1987

Złodziejskie ARA to efekt współpracy Browaru Spółdzielczego i Browaru Gzub. Jest to American Rye Ale z dodatkiem różowego pieprzu. W pierwszej części nagrywam nad brzegiem morza, jest ładny zachód słońca, ale kiepski dźwięk. Później nagrałem z grubsza to samo, ale w zacisznym zakątku na wydmach. Można obejrzeć oba fragmenty, jak kto wrażliwy na złą jakość dźwięku, to można przejść od razu do 6. minuty.


6 KOMENTARZE

  1. Tomek otworzył piwo i trzyma kapsel w ręku, w 2:50 rozgląda się czy nikt nie idzie i wyrzuca kapsel na ziemię, w 2:51 słychać jak kapsel upada na ziemię 😉 Oczywiście żartuję ale ta mina z 2:50 i ten dźwięk sekundę później mnie rozbawił.

  2. Węzeł złodziejski to węzeł podobny do prostego. Różni się on od niego tym, że jego wolne końce znajdują się po przeciwnych stronach. Obecnie zastosowanie takie samo jak w przypadku węzła prostego, wytrzymałość też podobna.

    Nazwa bierze się od tego, że dawniej żeglarze niekiedy celowo wiązali „nieprawidłowo” węzeł prosty na swoich workach, w których trzymali różne własne graty. Liczyli, że gdy ktoś rozwiąże worek celem kradzieży i zawiąże go dla niepoznaki z powrotem, to zrobi to stosując „prawidłowy” węzeł płaski i przestępstwo w ten sposób wyjdzie na jaw.

Leave a Reply