Pliny the Elder z Russian River

30
3714

Piwo legendarne, kultowe, uznawane za jedno z najlepszych Double IPA na świecie. Czy aby nie przesadzony jest ten hype?Dajcie znać w komentarzach jak Wam pasuje publikacja filmu w samo południe. No i oczywiście zapraszam na Piwne Newsy NA ŻYWO dziś o 21:30.

30 KOMENTARZE

 1. Czy słyszałeś o browarze Hill Farmstead Brewery? Więszkość ich piw ma 100/100 na ratebeerze. Ambrozje czy wypadkowa hajpu, niskiej dostępności etc?

 2. Ostatnie piwo powalające zapachem jakie mi było dane kosztować to Ale Cocones. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że się do niego odniesiesz. W ogóle w wydaje mi się, że z polskiego kraftu,to Artezan widzie prym jeśli chodzi o chmielenie na aromat. Tomku co myślisz?

 3. Piwo jest dostępne w sklepach w CA. Jednym z takich sklepów jest The Jug w San Francisco. Przyjeżdża dostawa w środę i cały pakiet schodzi w ten sam dzień. Dodatkowo jest limit 1 butelki na osobę na wejście – więc jak chcesz więcej to niestety musisz robić kabarecik pt: Kupuję jedno piwo, wychodzę ze sklepu, wchodzę do sklepu – repeat!
  Natomiast w Santa Rosa jest obecnie lub na dniach będzie dostępne Pliny the Younger – i dostępne jest tylko z kija w Santa Rosa, ewentualnie w wybranych pubach – przez aż 2 tygodnie w lutym…

  • Kwestia nazewnictwa. Potraktuj większość naszych barleywineów jako TIPA, tak jak DBIPA to RISY. Swego czasu Ziemowit Fałat z Pinty powiedział, że dlatego woleli zaliczyć Quatro jako Special DIPA niż ABW, do którego potrzebne było jeszcze jakieś 4 plato.

   • Czyli takie 22 z Pracowni Piwa to mogłoby być TIPA (IBU 220, 10,5%, 22 plato)? Zastanawiam się, czemu nikt w Polsce jeszcze nie nazwał piwa TIPA – z marketingowego punktu widzenia, to dziwne.

 4. Hej Tomek! Po dość ciężkiej walce udało mi się zdobyć jedną flaszkę Pliniusza ale niestety z 23 maja. Myślisz, że oksydacja już go uszkodziła? Pytam widząc te wszystkie ostrzeżenia na etykiecie i nie chcę za długo z nim czekać. Dostałem go tydzień temu.

Leave a Reply