Piwo legendarne, kultowe, uznawane za jedno z najlepszych Double IPA na świecie. Czy aby nie przesadzony jest ten hype?
Dajcie znać w komentarzach jak Wam pasuje publikacja filmu w samo południe. No i oczywiście zapraszam na Piwne Newsy NA ŻYWO dziś o 21:30.
Me gusta.
Pliny the Elder mozna kupic tylko w browarze w Santa Rosa, czy jest ono dostepne tez w sklepach w CA?
Dymki, jako element wzmacniający atrakcyjność przekazu, jak najbardziej ok. 🙂
Czy słyszałeś o browarze Hill Farmstead Brewery? Więszkość ich piw ma 100/100 na ratebeerze. Ambrozje czy wypadkowa hajpu, niskiej dostępności etc?
Słyszałem, a nawet widziałem na Ratebeer Best. Piw nie piłem.
tablica moglaby byc wyzej ;))
Każda pora dobra. To teraz zostało „tylko” sprawdzić jak Pliny the Younger sprosta hype’owi 🙂
Tomek, wrzucaj z rana. Wtedy łatwiej znaleźć chwilkę na obejrzenie filmu. 🙂
Tomku jeżeli będziesz miał możliwość skonfrontuj je z Amager Gluttony.
Gary_25 wszystko po trochu. piwa naprawde maja dobre. HFB potrafi dac wiele doznan smakowych a i utrzymac lekkosc i pijalonosc piwa. Nie jest to latwa sprawa….
Ostatnie piwo powalające zapachem jakie mi było dane kosztować to Ale Cocones. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że się do niego odniesiesz. W ogóle w wydaje mi się, że z polskiego kraftu,to Artezan widzie prym jeśli chodzi o chmielenie na aromat. Tomku co myślisz?
Tak, Ale Cocones aromat chmielowy miało mega. Nie było kokosa, ale to inna kwestia.
Czy mógłbyś sobie przypomnieć, które to z Polskich piw dorównują temu piwu, tylko proszę bez Sharka 😉
Porównaj sobie reakcję np. tu https://blog.kopyra.com/index.php/2015/05/28/piotrek-z-bagien-american-ipa/ i tu. Ten Pliny mógłby naszemu Piotrkowi buty czyścić choć to nie double.
Nie przesadzajmy. Mówiłem jakie mechanizmy działają w mojej głowie. Ale podtrzymuję, że piłem przynajmniej kilka lepiej pachnących niż Pliny the Elder polskich AIPA. Myślę, że na pewno wśród nich wymieniłbym Ale Cocones, to z ostatnich.
A Szerszeń może być? 😛
A tak serio, klona PtE w Polsce nie ma, tzn. piwa z mocną goryczką, wytrawnego, mocnego alkoholowo i z super aromatem, ale… piłem lepiej pachnące AIPA, bardziej goryczkowe i z lepszą goryczką, wytrawne też się zdarzają (choćby wspomniany Shark).
Mnie samo południe jako czas publikacji odpowiada.
A co to za remix marszu pogrzebowego przy nalewaniu? 😉
Kevin MacLeod – Final Count.
MacLeod? To z „tych Maklojdów”? 😉
edit: Maklałdów 😉
Piwo jest dostępne w sklepach w CA. Jednym z takich sklepów jest The Jug w San Francisco. Przyjeżdża dostawa w środę i cały pakiet schodzi w ten sam dzień. Dodatkowo jest limit 1 butelki na osobę na wejście – więc jak chcesz więcej to niestety musisz robić kabarecik pt: Kupuję jedno piwo, wychodzę ze sklepu, wchodzę do sklepu – repeat!
Natomiast w Santa Rosa jest obecnie lub na dniach będzie dostępne Pliny the Younger – i dostępne jest tylko z kija w Santa Rosa, ewentualnie w wybranych pubach – przez aż 2 tygodnie w lutym…
400 pewnie go rozjeżdża 🙂
Takie pytanie filozoficzne: czemu żaden polski browar nie zrobił Tripple IPA?
Kwestia nazewnictwa. Potraktuj większość naszych barleywineów jako TIPA, tak jak DBIPA to RISY. Swego czasu Ziemowit Fałat z Pinty powiedział, że dlatego woleli zaliczyć Quatro jako Special DIPA niż ABW, do którego potrzebne było jeszcze jakieś 4 plato.
Czyli takie 22 z Pracowni Piwa to mogłoby być TIPA (IBU 220, 10,5%, 22 plato)? Zastanawiam się, czemu nikt w Polsce jeszcze nie nazwał piwa TIPA – z marketingowego punktu widzenia, to dziwne.
Jak dla mnie spokojnie może konkurować ze Specyfikiem Artezana, 400! Pracowni Piwa i polskie piwa wcale nie będą na przegranej pozycji.
http://piwoteka.pl/pl/p/Westvleteren-12/5491 <- takie trudno dostępne? 🙂
moze tak sprobowac sobie uwarzyc samemu 🙂
https://www.homebrewersassociation.org/attachments/0000/6351/doubleIPA.pdf
Hej Tomek! Po dość ciężkiej walce udało mi się zdobyć jedną flaszkę Pliniusza ale niestety z 23 maja. Myślisz, że oksydacja już go uszkodziła? Pytam widząc te wszystkie ostrzeżenia na etykiecie i nie chcę za długo z nim czekać. Dostałem go tydzień temu.
No to nie czekaj, tylko pij.