Sorachi Ace Single Hop IPA z Doctor Brew

16
2658

Kolejne IPA, kolejny Single Hop, komu to Panie potrzebne? 😉 Sorachi Ace to jedna z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych odmian chmielu. Czy zrobi robotę w najnowszym piwie Doctor Brew?

Materiał powstał we współpracy z Doctor Brew.

16 KOMENTARZE

  1. 1 rzut oka: strasznie zamotana etykieta… dla osoby średnio w temacie nie wiadomo co tu jest nazwą browaru a co piwa. Dr powinien wreszcie obrać spójną stylistykę etykiet.

  2. Czy są jeszcze jakieś nowofalowe, premierowe chmiele, które dawałyby w smaku/aromacie inne doznania, niż dobrze już znane i oklepane cytrusy, owoce tropikalne lub las-żywica? Przykład: Sorachi Ace (kokos), Nelson Sauvin (białe winogrona), Polaris (mięta, cukierki lodowe). Coś jeszcze? Chodzi mi o jakąś ciekawą odmianę od tego, co na co dzień. Tylko nie piszcie proszę, że Żatecki albo Marynka 🙂

  3. Piję teraz to piwo i jestem bardzo zdziwiony. Niedawno miałem okazję degustować stopro! i tamto piwo pomimo iż ma na etykiecie tylko 39IBU to czułem wyraźną goryczkę, którą oceniłbym na minimum 60-70. Tutaj znów na etykiecie mamy 71IBU, a w ogóle jej nie czuć jak gdyby było jej tylko 30-40. Jak to jest? Czy styk piwa i to czy piwo jest wytrawne ma aż tak ogromne znaczenie na końcowy efekt?

    • Odczucie goryczki to nie samo IBU. Ważny jest ekstrakt i ewentualnie dodatki takie jak cukier, melasa itp. Wyraźna kontra słodowa może w wyraźny sposób zasłonić goryczkę. Taki Crazy Mike z AleBrowaru wg mnie miał średnią goryczkę choć ponoć miał 100 IBU.

  4. hehhee czosnek ! wystarczy odpowiednio zaniedbać plantacje i smak czosnku , chmiele tak jak winogrona adoptują się do klimatu , ziemi, niektóre odmiany pochodzą od jednej macierzystej a po posadzeniu na innej ziemi ujawniły inne cechy, i brawo, także śmieszą mnie „amerykańskie” chmiele uprawiane w Polsce ,

Leave a Reply