Co łączy Reden i żużel? – czyli wizyta w Redenie w Świętochłowicach 1/2

13
2066

W ubiegły czwartek, nieco ponad rok po pierwszej wizycie w Redenie miałem okazję odwiedzić browar w Świętochłowicach ponownie. W drugiej części, która ukaże się dziś po południu zajmiemy się kwestiami stricte piwnymi, ale w tej części chcę Wam pokazać jak to się stało, że taka inwestycja powstała właśnie w Świętochłowicach i co ma do tego tytułowy żużel.

Materiał powstał we współpracy z Browarem Reden.

13 KOMENTARZE

  1. Nie zostało jednak w materiale rzetelnie wyjaśnione: dlaczego browary Reden w Chorzowie i Świętochłowicach maja tą samą nazwę? Czy jest to czysty przypadek, zwłaszcza, że są to według słów gospodyni zupełnie odrębne podmioty gospodarcze? Czy jednak miały one wcześniej wspólne korzenie/finansowanie?

    • Właściciel Redena z Chorzowa namówił obecnych właścicieli Redena Świętochłowic do otworzenia większego browaru pod marką Reden. Z tego co wiem właściciel małego Redena w Chorzowie ma niewielki udział w dużym Redenie w Świętochłowicach, natomiast właściciele dużego Redena nie mają udziałów w małym Redenie. Łączy je nazwa, która w momencie powstania kłopotów małego Redena zaczęła też powodować problemy u dużego, mimo że nie mają faktycznego związku.

Leave a Reply