Browary Reden

13
3053

W ubiegłą sobotę zostałem zaproszony na otwarcie drugiego już browaru pod nazwą Reden. Pierwszy to browar restauracyjny Reden w Chorzowie, który został otwarty na pierwszy dzień wiosny 2013 r. Minęło półtora roku i doczekał się młodszego, ale większego brata w Świętochłowicach. Piwowarem, który od początku warzy w Redenie, najpierw w Chorzowie, a obecnie w Świętochłowicach jest Łukasz Łazinka – tak, tak, dobrze się domyślacie – piwowar domowy. Towarzyszy mu w Świętochłowicach Marcin Strzelczyk (również znany piwowar domowy). Zaś w Chorzowie Łukasza zastąpił Paweł Fityka, syn jednego z właścicieli Redena. Zapraszam zatem do obejrzenia jak wyglądają od środka browary Reden.


Na początek nowy browar w Świętochłowicach.

 

A wszystko zaczęło się w Chorzowie przy ulicy Sobieskiego 17.

Materiał powstał we współpracy z browarem Reden.

13 KOMENTARZE

  1. Ponieważ jestem z Rudy Śl. to pomyślałem sobie, że pojadę sobie na „Świony” i kupę kilka piwek. No ale niestety jeszcze tam kupić się nie da i musiałem skoczyć do Chorzowa na Sobieskiego. Zobaczę wieczorem jak koledzy piwowarzy się spisali.

  2. W zeszłym roku piłem ich pilsa w Chorzowie. Niestety goryczka była skromna 🙁 Podobno na konkursie była wyższa, ale na potrzeby lokalu obniżono, bo klienci skarżyli się, że za gorzkie 😀 Zostałem też poczęstowany gratisową próbką milkstouta – miał potencjał :p

  3. Niestety, browar zaczyna schodzić na psy. Z miesiąca na miesiąc piwo staje się coraz gorsze. W szale produkowania nowości, wymyślania smaków, redenowskie piwo zaczyna przypominać oranżade. A niestety opinia o właścicielach też nie jest delikatnie mówiąc najlepsza…..

Leave a Reply