Brackie Pils z Żywca, a nie z Cieszyna

28
5635

Marka Brackie od zawsze była związana z Browarem Zamkowym w Cieszynie. Tymczasem okazuje się, że najnowsze piwo pod marką Brackie Pils Cieszyn ma tylko na etykiecie. O co tu chodzi?

28 KOMENTARZE

 1. Piłem to piwo i niewiele się różniło od zwykłego Żywca. W zapachu było jakieś dziwnie mdłe, a goryczka… jaka goryczka. Od początku mnie to dziwnie wyglądało, wielka kampania reklamowa, na raz puszka i butelka.
  To oryginalne Brackie jest smaczniejsze niz ten nowy twór, mimo to oba piwa stoją w sklepach obok siebie, pytanie jak długo?

 2. Żywiec najpierw do swojego muzeum wywiózł wszystkie starocie z Cieszyna, teraz ubija markę…. co by nie mówic w Żywiec to korporacyjne zło…

 3. Z dedykacją dla zarządzających z Grupy Żywiec, Heinekena et consortes:

  „Otóż: faceci wokół się snują co są już tacy,
  że czego dotkną, zaraz popsują. W domu czy w pracy

  gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym.
  Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek,

  bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
  „Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?”
  (Wojciech Młynarski)

  Żal i zgroza…

 4. Ale nowość… toż to lata temu Żywiec przejal Brackie!! O co ten szum nagle? W Cieszynie robią DIPE, Porter, Stouta, i Lagera w nowej odsłonie… nie głupi pomysł! 😉

 5. Tomku, chyba nie jesteś na czasie bo GŻ nie jest już członkiem wspierającym PSPD a zastąpił go Browar Zamkowy. Uchwała wyszła we wrześniu.

 6. Mnie ciekawi, czy Żywiec Porter wróci ponownie do Żywca – krążą słuchy, że część partii już powstaje w Żywcu. Zresztą, najpierw go skutecznie odchudzali z 22ᵒ, aż do 21ᵒ (umieszczając wtedy na etykiecie informację o udziale cukru w składzie) i zaczęli sprzedawać nawet na promocjach po ~3,00 zł, a potem Cieszyn pod swoją marką wypuścił ponownie porter 22ᵒ, z dużą wyższą od poprzednika cena.

 7. Jako, że jestem na bieżąco z polityką browaru z Cieszyna potwierdzam uruchomienie linii do rozlewu, więc piwo już nie będzie wożone do Żywca cysternami, tylko już w Cieszynie trafiać będzie do butelek.

 8. No i dobrze. Niech jeszcze tylko zrobią coś w tym kierunku, żeby tego żelaza tak nie było czuć a wtedy będę ich bardziej wspierał. Nie wiem jak to się dzieje. W Porterze z Cieszyna ostatnio nie czułem żelaza a ipa mega zalatywało.

 9. Kupiłem to piwo będąc nieświadomym, że to Żywiec. Pisałem o tym na FB, że nie smakuje, że coś jest nie tak… No i po czasie się wyjaśniło. Na szczęścia jak na razie można jeszcze kupić oryginał choćby w Żabkach w Katowicach

 10. Brackie, to cieszyńskie nadal jest produkowane w Cieszynie i ma się dobrze, zaś Brackie Pils jest produkowane w Żywcu i poza etykietą nie ma nic wspólnego z Cieszynem 🙂

 11. Parę dni temu zakupiłem Brackie z Żywca, potwierdzam, ciężko było to wypić. Dziś udało mi się kupić Brackie warzone w Cieszynie i jest to zupełnie inne (lepsze) piwo, nawet pomimo lekkiego gwoździa.ps. Oba kupione na Opolszczyźnie.

 12. Jezu,piję to łajno w „pubie Belfast”w Jeleniej Górze.Wali lekko siarkowodorem,ale leciutko,ogólnie jest wstrętne,kompletnie niepijalne,zamówione”na spróbę”,piana uyrzymuje się na szkle,prawda,goryczki zero,posmak szlamu kanałowego.

Leave a Reply