Black Weizen z Doctor Brew

24
2404

Wydawałoby się, że sezon ogórkowy w pełni. Wszyscy zwalniają tempo. No ale przecież nie branża piwowarska. Lato to żniwa. A więc Doctor Brew wypuszcza dwa nowe ciemne, a w zasadzie czarne, piwa: Black Weizen i Black Abbey. W obu przypadkach robotę powinny zrobić charakterystyczne dla stylu drożdże. Czy nie przykryje ich agresywne, amerykańskie chmielenie?

Wpadnijcie na premierę do Szyszki Chmielu w Warszawie w piątek (17.7.15) o 20:00.

Materiał powstał we współpracy z Doctor Brew.

24 KOMENTARZE

 1. Czemu nie było relacji latającej kamery z premiery kiss the beast ? 🙂 piwo nie wyszło jak miało wyjść i nie było sensu o nim mówić ?

 2. Koledzy z Częstochowy, czy talentu lyterackego brak 😀 A dunkelweizeny, bocki, alty wiadomo jakie są… są pyszne. W jakiej temperaturze było piwo, które piłeś?

 3. Witam 🙂

  pytanie 1: co z takim piwem by się stało na konkursie ? (rozumiem że odpadło by w przedbiegach za niestylowość)
  pytanie 2: czemu nie powiedział wprost ze piwo nie wyszło czy jest niestylowe (z czyms przesadzili jednak), tylko twierdzisz ze jak chmiel spadnie to może będzie weizen ?

  • 1. W kategorii dunkelweizen z pewnością. Ale to z definicji jest hybryda, nie ma takiego stylu jak American Black Weizen.
   2. Bo za dwa lub trzy tygodnie ktoś spróbuje tego piwa i napisze „czo ten kopyr, przecież wyraźnie czuję goździki”. Tak było np. z naszym Krukiem. Pierwszy tydzień sam chmiel, 3 tygodnie po rozlewie głównie kawa i paloność.

   • Jeżeli nie czuć weizena, to wg. mnie jednak coś nie wyszło. Piwo jest sprzedawane jako produkt końcowy, gotowy i jeżeli w nazwie jest „weizen”, to chcę go czuć, a nie zastanawiać się (kupować 2 butelkę) co będzie za 3 tygodnie.

 4. Kopyrze@ Ale w takim razie twoje testy są nie do końca wiarygodne. To tak jakby pić portera w temp 8C i narzekać, ze nie ma aromatów. Czy na konkursach temperatura ocenianych piw jest jak komu pasuje, czy taka jak zalecana do danego stylu?

 5. Nie w 4 a w 8-10 to pierwsze primo, a drugie primo to to, że może wtedy nie przykrywają go inne aromaty 😉 A nie przemógłbyś się i nie wypił jeszcze raz tego piwa chłodniejszego? Ten jeden raz. I na ten przykład podał wynik we wpisie pod tym filmem. Sam pijam „ciepłe” piwa, ale akurat ciemne weizeny, od jakiegoś czasu, schładzam i wtedy naprawdę są lepsze. A co z tymi temperaturami na konkursach?

  • W tym wypadku banan wychodził po zamieszaniu w samym aromacie a w smaku trzeba było go poszukać ale był. Gdy jednak to piwo degustowałem dopiero po chwili ogarnąłem, że zapomniałem co pije, myślałem że to american stout dlatego nagle do kolegi mówię, że trochę to dziwne bo czuje gdzieś tam pod spodem banan 😉 Goździków jednak nie czułem, zostały przykryte totalnie.

 6. Jak zobaczyłem w nazwie Black Weizen z Doctor Brew, to od razu powiedziałem sobie: nie ma bata, to będzie black ipa, tylko z mniejszą goryczką. No i chyba się nie pomyliłem.

  Druga sprawa, Tomku twoje recenzje coraz bardziej stają się ograniczone i płytkie. Chodzi mi o to, że wiele filmów sprowadza się do stwierdzenia co w aromacie, jaka goryczka i czy Ci smakuje. W ciemno można powiedzieć, że padnie też stwierdzenie o dobrej pijalności.
  No przecież to potrafi stwierdzić ktoś z niewielkim doświadczeniem w krafcie, od piwnego freaka, sędziego, profesjonalnego blogera oczekiwałbym informacji o wytrawności, ciele czy choćby nagazowaniu które przy weizenie gra sporą rolę.

  • Ja bym raczej powiedział, że American Stout, to piwo szło tu głównie w czekoladę i kawę, nie było jakieś mega goryczkowe a dopiero po tym, typowo stoutowym smaku uderzał nas chmiel i to też nie jakoś mega intensywnie. Co ciekawe, ja piłem to piwo jak dopiero co trafiło do nas do sklepu i czułem smak weizena, przynajmniej część smaku, czyli banany. Gożdziki były przykryte. Nie wiem co ten Kopyr, że nie czuł. Tak czy siak to raczej smakuje jak american stout na wb-06 nili black weizen.

Leave a Reply