Craft BeerWeek – podsumowanie

36
2707

Garść moich wrażeń, wniosków i podsumowanie Craft BeerWeek, który odbył się w dniach 6-8 marca 2015 r. w krakowskim klubie Fabryka.


Materiał powstał w ramach współpracy z Craft BeerWeek.

36 KOMENTARZE

 1. Dla mnie CBW był bardzo udany. Nie ukrywam że to mój pierwszy festiwal piwny. Ciesze się że odbył się w Krakowie. Jednak dziwnie się czułem wtedy gdy ja zauważyłem Cię to miałem wrażenie że Cię znam od zawsze a tu nagle lipa. Ale cóż kiedy indziej przybiję piątke.

 2. Co do tych tłumów jeszcze to spora część ludzi była zupełnie przypadkowa. Dochodziło czasem do zabawnych sytuacji. Widziałem jedną parkę Ona – chciała się pokazać, On- miał wszystko w dupie i na imprezę wziął swoje piwo, dwie małe butelki wspaniale orzeźwiającego Tyskiego Gronie 😀

  Widziałem też szanownego Pana Tomasza, ale wstydziłem się podejść i nie chciałem przeszkadzać przy jedzeniu Karpia 😉 Ale muszę stwierdzić jedno, kawał chłopa z Ciebie 😀

  Mam też kilka pytań na które myślę, że inni chcieli poznać odpowiedzi.
  1. Co udało się degustować prócz I’m so Horny! ? i czy coś prócz I’m so Horny! urywało dupę ? 😉
  2. Jakie piwa były na panelach degustacyjnych ?

 3. Dzięki za fajny panel degustacyjny i możliwość podyskutowania po nim. Festiwal bardzo udany. Mnie tylko zasmuciło to, że Wrężel jednak nie miał New Zealand Double IPA, ale zdarza się. Za to można było skosztować prototypu soura z Peruna. Czy zamierzasz jeszcze degustować lub skomentować jakoś premiery z festiwalu (lub np. zdradzić jakie piwo Ci najbardziej smakowało?). P.S. Organizatorzy w krakowskim środowisku są dosyć znani bo byli związani między innymi ze sklepem Doran.

 4. Jeszcze większy industrial i więcej weszło by ludzi do jakiejś hali w byłej Hucie im. Lenina ;). Zainteresowanie chyba przeszły najśmielsze oczekiwania. Kraków pod względem takich imprez ma niedaleko do pustyni i ludzie dopisali. Grunt że wszystko poszło dobrze i z przednimi piwkami. Każda następna impreza będzie coraz lepsza.

 5. Ja liczę, że kupiłeś jakieś butle z Dukli i coś oceniasz na blogu. Obawiam się o zakres dystrybucję butelek, więc sobie nabyłem. Przepiękne etykiety.

 6. Impreza bardzo udana, ludzie dopisali, było tłoczno, ale przemieszczać się dało. Jako fan pszenicy trochę się zawiodłem ze prawie sama IPA, ale to też lubię wiec to dla mnie nie problem. Gorzej miała moja dziewczyna, co sobie upatrzyła to było nie podpięte jeszcze, a goryczki ona nie znosi. Teraz trzeba mieć nadzieje ze następna edycja na Kraków Arena

   • Piłem oczywiście te wymienione przez Ciebie, Wrężel miał też lanego w pt przynajmniej. Zawiódł mnie Perun bo w katalogu imprezy miał dużo piw, że maja być na kranach, a miał tylko dwa krany i obie pszenice akurat jak byłem były nie podpięte. No i był tylko jeden witbier w katalogu i akurat był nie podpięty jak byłem, a na to piwo mam hopla (Pindy vivy nie liczę bo maja pub w krk wiec na stoisko nie zachodziłem nawet) 😛 Moja dziewczyna miała gorzej, bo wszystko co sobie upatrzyła to było nie podpięte, no ale największym plusem poza tym, że spróbowałem tego co nie ma w moim piwnym pod blokiem, było porozmawianie z twórcami piw.

 7. Był to mój pierwszy festiwal piwny, na którym byłem. Niestety musiałem czekać przed bramą jakieś pół godziny ale nie to się nie liczyło , jednym słowem opłacało się przyjechać . Udało się zrobić pamiątkową fotkę za co dziękuje 🙂 Wybór piw i atmosfera robiły swoje, na następną edycje na pewno przyjadę.

 8. Czy wiadomo, czy w tym roku FDP będzie jakoś płatny? Czy rozważaliście, na przykład jakieś bonusowe wejściówki dla chętnych? Że na przykład, dla tych co kupili bilet jakaś tam zniżka na piwo(0,3 w cenie 0,2 np.) albo jakieś uprzywilejowanie w kolejkach?

 9. Atmosfera bardziej sprzyjała posiadówie niż choćby w Poznaniu , tam czuć ze to typowe targi. Dzięki za fotkę i sorry że przerwałem stanie w kolejce po pizze 🙂 Mnie tez zadziwiła ilość uczestników ale to chyba dobrze że craft rośnie w siłę i przyciąga coraz to nowych wyznawców.

 10. Niby „dobra scena zawsze ma obsuwę”. OK. Ale dlaczego 40 minut? W piątek ok. 50 osób czekało 40 minut, bo impreza nie potrafiła wystartować na czas. Szkoda trochę, że olewanie ludzi staje się standardem na takich wydarzeniach.

 11. Mi brakowało możliwości kupienia piwa w ilości mniejszej niż 0,25. Najlepiej pewnie by było 0,1l. 0,25 to jednak pół piwa – całkiem sporo – ile tego można podczas wieczoru popróbować?

  • Też pierwotnie tak myślałem ale jednak to nie Birofilia gdzie jest kilkanaście RISów i sporo piw agresywnych smakowo (np. dzikich), tu jednak dominowały APA-IPA i piwa jeszcze bardziej sesyjne, 250ml to całkiem dobra objętość. Od 15 do tej 23 to spokojnie kilkanaście, zwłaszcza jak się nie pije samych mocniejszych, można spróbować.

 12. Więcej wywiadów się pojawi przecież chyba że miałeś na myśli u siebie:) Ja osobiście Cię nie poznałem ale pomijanie serwisu youboost.pl mnie troszkę rozdrażniło polecam na YT wpisać youboost.pl Wywiad. Tam materiał z twórcami imprezy oraz z właścicielem browaru Wrężel. Teraz składane są TEA TIME oraz Beer City

  • Stary, masz jakąś inicjatywę, która nakręciła 2 filmiki po 20 wyświetleń i się czujesz pomijany? Serio? Pierwszy raz widzę na oczy zbitkę youboost. Powiem szczerze, że i ton twojego komentarza i de facto jego spamerski charakter kwalifikują go do kosza, ale znaj moje chamskie serce.

   • W tym momencie juz 4k wyświetleń. Sila naszego serwisu jest to iż mamy dużo kanałów partnerskich:) to jest dobra sprawa:) i jesli każdy ma po 20 to daje to masę:) nikt Cie nie obraził powiedziałem ze mnie rozdrażniłeś co nie znaczy ze nie szanuje Twojego zdania. Uważam Cie wręcz za profesjonalistę. Tak wiec bez nerwów. 🙂 swoja droga nieźle podsumowanie:)

    • Gdzie pisałem cokolwiek o obrażaniu? Po prostu arogancki spam się kasuje. Nie ma to nic wspólnego z obrażaniem. Także nie masz absolutnie żadnych przesłanek do bycia rozdrażnionym.

    • Wytłumaczę rozdrażniłem się bo zrozumiałem że nie było tam nikogo innego:) Po za Tobą z mediów jakichkolwiek. To mnie podrażniło. Widziałem tam blogerów oraz inne kamery:) Ale mniejsza o to w piątek nowy materiał związany z wystawcami:) Swoją drogą ciekawy blog:) Nie ma co się kłócić jak się kiedyś spotkamy a pewnie tak będzie to zapraszam na dobre piwko:)

    • Przesłuchałem ponownie i zwracam honor… Wspomniałeś… Chyba musimy jeszcze podrosnąć byś o nas kiedyś wspomniał daj nam kwartał:) Spotkamy się znów może wtedy będziemy na tyle ciekawi byś stwierdził że warto o nas wspomnieć… Tak czy siak przepraszamy nasz błąd.

Leave a Reply