Narwhal z Sierra Nevada

20
2649

Na Stout Day postanowiłem się nie ograniczać i zacząć z grubej rury, czyli Imperial Stout z Sierra Nevada o nazwie Narwhal. Piwo, które zdobyło brązowy medal na ostatnim Great American Beer Festival.Jeszcze dziś Hades Gone Wild z Olimpu.

20 KOMENTARZE

  1. No 17 zł kosztuje. I jest jajo, bo nie zobaczyłem etykietki. Kupiłem wszystkie 2013 rok, a jak widać jeden 2012 :P. Kupiłem je w marcu 2014, a można te piwo ciągle kupić w Csak a Jó Sör w Budapeszcie, przynajmniej rocznik 2013.

  2. Kopyr, czy można bez przeszkód butelkować milk stouta, którego fermentacja stanęła na 8,5 blg?? Początkowe blg wynosiło 16,75, fermentacja trwa już 3 tygodnie, a od tygodnia nic się nie zmienia (cały czas w temp 19-21 stopni). Na 23l planowałem też dodać do refermentacji ok 115g glukozy rozpuszczonej w 0,8l przegotowanej wody, ma to sens? Mogę się spodziewać niezbyt dobrego piwa i granatów??

  3. W dzisiejszy niedzielny poranek, udalem sie do marketu po jakies zakupy na sniadanie, ale cos mnie tknelo zeby zajrzec na polki z piwami. Pierwsze piwo jakie mi wpadlo w oko byl Harvest Single Hop IPA z Sierra Nevada w cenie ok 9$ za butelke , ale mysle sobie ze przejde do konca regalu. Po paru krokach widze czarna plame posrod kolorowych 6 pakow, Narwhal! 9.99$ za 4 pak !!! Biore od razu wiedzac ze juz posiadam Narwhal Barrel Aged. Pisze ten post popijajac Narwhala i sluchajac Tomka, cieszac sie smakiem Imperialnego Stauta. Kopyr jesli bedziesz kiedykolwiek w Californi zapraszam do siebie zorganizuje jakas wycieczke do Sierra Nevada, Anchor czy Lagunitas bo sam z checia bym sie tam wybral.

Leave a Reply