[Let’s play z kopyrem] Civ V odcinek 2.

18
2446

Drugi odcinek, mojej potyczki z Bismarckiem, Gustawem Adolfem, Marią Teresą, carycą Katarzyną i Napoleonem. Wyłączyłem muzykę, więc pod tym względem powinno być lepiej. Mała uwaga odnośnie tego, czy takie materiały mogą się pojawiać na piwnym blogu. Otóż, po pierwsze ten blog nazywa się „Tomasz Kopyra o piwie, piwowarstwie i…” i to jest właśnie to „i…”. Po drugie, być może, że Let’s playe mi się znudzą i dlatego nie zamierzam zakładać dla nich osobnego blogu, ani kanału. Paradoksalnie dopiero, gdybym takowy założył, powinniście się zaniepokoić, bo mogłoby to oznaczać, że będę chciał się temu poświęcić w większym stopniu. Tak więc, jeśli nie interesuje Was to, jak gram w grę, po prostu omijajcie te materiały, są wyraźnie oznaczone.

18 KOMENTARZE

 1. Garsc porad…

  – mapy z wysepkami oglupiaja AI, ktore nie bardzo potrafi dokonac inwazji, a jak dokona to krazy wookol miast, gdzie ty jedna salwo slesz ich na dno. Ogolem te mapy wyspiarskie to takie gluty z mala iloscia ziemi i zasobow.
  Polecam grac na mapie Kontynenty Plus lub Pangea

  – Droga Wolnosci. Tylko dla cywilizacji o duzej ilosci miast lub ekspansywnych jak np Rzym czy Hunowie. Dla malych cywilizacji (do 5 miast max!) full Tradycja zalecana. Potem warto isc w Patronat by zdobywac wplywy malych panstewek. W droge religii warto inwestowac, gdy ma sie dobry start i panteon + cywilacja ktora ma jakies bonusy do religii np. Hiszpania.

  – Glosowanie ONZ. Konczy gre przedwczesnie zanim pojawia sie takie fajne rzeczy jak nowoczesne lotnictwo i atom. Proponuje wylaczyc ten typ zwyciestwa i zostawic tylko Naukowe, Dominacje i Kulturowe.

  – Poziom trudnosci Krol. OK na poczatek. Potem warto pograc na Imperatorze bo jest to dobry balans miedzy trudnoscia i przyjemnoscia z gry. Dwa ostatnie poziomy to sado maso, gdzie komputer oszukuje i wyciaga budynki i jednostki z kapelusza. Np. w roku 1600 taki Napoleon nawiedzi cie… 20 niszczycielami? Co ty na to 🙂

  – Sojusznicy sa nic nie warci, predzej czy pozniej wbija ci noz w plecy badz beda chcieli twych ziem.

  – Nie pozwolic Rosji sie zbytnio rozpychac. Zawsze jak gralem, to byla to najbardziej wojownicza i imperialistyczna cywilizacja ktora zawsze stanowila problemy.

  – Buduj duzo statkow kupieckich i handluj, to zasili mocno twoj budzet. Potem obiez polityke Handlu. Da ci to takie boosty, ze bedziesz nabywal budowle i jednostki z miejsca.

  – na gorze masz menu pomoc, tam wszystkie cechy gry sa ladnie opisane (cuda, budynki, cywilizacje). Taka wikipedia.

  Ps. Odnosze wrazenie ze gra ci troche przycina, moze detale obnizyc?

 2. Tomek chce pograć i dla zabicia wyrzutów sumienia wrzuca z tego filmik. (Że niby gdy gra, to pracuje) Słabo trochę.

  Nie chcemy takiego contentu Tomasz.

   • Mówię i kilku znajomych, którzy zaglądają na kanał.
    Jasnym jest, że o tym co będzie pojawiać się na blogu decyduje autor, ale powinno mu też zależeć feedbacku audytorium. Tomasz pewnie zakłada, że skoro i tak gra, to wrzuci z tego nagranie. I da przemówić wyświetleniom, a nuż 'zaskoczy’.
    Ja nie kibicuje.

Leave a Reply