Barrel Aged B.O.R.I.S. z Hoppin’ Frog

13
2448

Przez aferę KuźniarGate przez kilka dni mój kanał na YouTube był drugim kanałem na świecie, ale na szczęście dzięki Wam, znów mamy berło i koronę. Z tej okazji postanowiłem wypić coś ekstra, padło na Barrel Aged B.O.R.I.S. z Hoppin’ Frog. Co ciekawe, podczas degustacji i researchu nie wykminiłem, że B.O.R.I.S. to skrót od Bodacious Oatmeal Russian Imperial Stout. Ciekaw jestem, czy moje skojarzenia z filmem Snatch były uzasadnione.


Na Blog Forum Gdańsk zachwalali mocno Vine, czyli serwis gdzie publikuje się 6s filmiki. Na BFG stwierdziłem – bezsens. Na pewno nie dla mnie, jeśli nie potrafię się w 3 minutach zmieścić, nie potrafię się w 15 sekundach na Instagramie zmieścić, to przecież ten Vine to jest jakiś absurd. 6 sekund? Okazuje się jednak, że pewien sens w tym jest, a mianowicie najlepszy Vine to taki, który się dobrze zapętla i wtedy można go oglądać w nieskończoność, taki lepszy gif, bo z dźwiękiem i bardziej rozbudowany. Spontanicznie podczas pub crawl w Gdańsku założyłem konto i zacząłem, tak wygląda mój najlepszy póki co Vine, dotyczący właśnie tego piwa.

To jest z dźwiękiem, więc włączcie (w lewym górnym rogu). Jak wrażenia, jak Wam się podoba ta idea?

13 KOMENTARZE

 1. Lepszy niż KBS z Founders?
  I kolejne pytanie – czy któreś z wymienionych przez Ciebie piw można dostać w Polsce? Wiem, że w Łódzkiej Piwotece jest ta kolaboracja Mikkeler/Brew Dog/Nogne, ale pozostałe chyba nie do dostania.

 2. krótkograj fajny, ale jeden wystarczy – może służyć za filmowe motto całej sekcji 'degustacje’
  a recenzja do bólu sugestywna, aż się pić zachciało, dobrze że już po robocie obejrzałem

 3. I tak trzymać, Tomku! Mimo, że ja bym GW jako strony startowej nie ustawił, TVNu i mainstreamu unikam jak ognia a Twój katolicyzm odbieram za zbyt „letni” i mało radykalny to nie zmienia to niczego…
  Bo Blog Kopyra jest O PIWIE i tylko to się liczy.

  Szacun za wiedzę i pozdrowienia!

  P.S. Życzę kolejnego 1,000,000 subów i czekam na recenzję porterów bałtyckich!

 4. aleś wybrał…..my tu konflikt z ruskimi a Ty pod prąd jak qrwa łosoś….
  Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
  bo gazoport jeszcze nie gotowy 🙂
  Piwo broni się jak cena ropy 🙂

 5. Tomku, mam prośbę. Chciałbym kupic na prezent dla dziewczyny jakiegoś stauta/ risa/portera. Co możesz polecić co jest dostępne na polskim rynku? Piłeś może Mikkeller George Bourbon Barrle Aged?

 6. Leżakowany w beczkach po whiskEY amerykańskiej, a właściwie to w beczkach po bourbonie, bo takowym jest Heaven Hill.

  PS1 w takich samych beczkach leżakuje Port Brewing Older Viscosity, a więc te piwa mają wspólny „mianownik”.

  PS2 W zeszłym roku została wypuszczona wersja Rocky Mountain B.O.R.I.S leżakowana w beczkach po bourbonie Stranahan’s. Właśnie dziś zakupiłem takową.

 7. Albo z biegiem lat coś się zmieniło w browarze, albo od zawsze data butelkowania była. Na samym dole, wyboldowana, nie wiem z której strony butelki, dodatkowo znajduje się też numer (jak mniemam numer butelki). U mnie jest to N26 01 15, więc wydaje mi się że piwo jest ze stycznia 2015 ale nie wiem co oznacza N26.

Leave a Reply