[ZERO IBU] KuźniarGate i SommersbyGate, czyli dwie afery z #BFGdansk

216
9038

Kryzysy w social media zawsze wybuchają w weekendy, zwykle w piątek wieczorem. Tym razem była to sobota. Ostatnim punktem programu pierwszego dnia Blog Forum Gdańsk 2014 było wystąpienie Jarosława Kuźniara, na którego ostatnie 10 minut pojawiłem się na scenie.

Efektem tego wystąpienia był obrazek namalowany przez blogerki z blogu Gliniana Kura, który rozszedł się viralowo, trafił m.in. na Kwejka.

Brzuch nie jest od piwa, brzuch jest na piwo - Tomasz Kopyra

W podziękowaniu i żeby upamiętnić ten epokowy występ, zrobiłem sobie selfie z Jarkiem Kuźniarem, o co rozpętał się shitstorm na moim profilu n FaceBooku i na wykopie.

tomasz kopyra jarosław kuźniar

A tutaj macie mój komentarz, na, w miarę, chłodno.

PS: przypominam, że komentarze są moderowane. Proszę o kulturę i rozwagę.

216 KOMENTARZE

  • Tomku materiał się niestety nie pokarze. Co do reszty, niektórzy się po prostu z tobą wirtualnie zakumulowali i poczuli zawód ale jak najbardziej powinieneś mieć to w pupci zwłaszcza jako były punk.

 1. osobiście nie patrze w co kto wierzy , czy jakie ma tam swoje poglądy .
  może to jest myśl na degustacje piwa z popularnymi ludźmi .
  jeżeli gość dzielił się swoją wiedzą z zakresu filmowania ( zapewne od strony telewizji ), to tylko się cieszyć, że można mieć jakąś nową wiedzę do użytku prywatnego . np. jak gdzieś filmujesz jakiś wydarzenia związane z piwem . jak by był np. dodatkowo chińczykiem , czarnoskórym , Indianinem to co z tego . osobiście patrzę co mogę się dowiedzieć od kogoś. normalny człowiek . jak mam czas to czasami włączam telewizję i dla mnie jest straszne i groźne, że ludzie z powodu jakiegoś wyznania, poglądu itp. jedni drugich próbują przekonywać do swoich poglądów . a jak nie to jest wróg .

 2. Zaprawdę powiadam Wam zapomnieliście o PIWIE!!!
  To PIWO jest najważniejsze i trzymajmy się tego Wszyscy.
  Jest wiele tematów, które dotykają wielu z Nas, ale dbajmy o swoją odskocznie od porąbanej codzienności. Polityka, sex, religia, praca i inne tematy mam teraz w kuble na śmieci. Wali mnie wszystko jak mam dobre PIWO.
  Tomaszu więcej wiary :)

 3. W sumie tego miałem nie pisać, ale może to jakoś do Ciebie Tomku dojdzie (w sensie przeczytasz to).
  Wyczuwam pewną niekonsekwencje, bo często dzielisz tym co myślisz, co uważasz, jesteś stroną (albo po stronie) w pewnych zaistniałych sytuacjach. Nie ukrywam, że twoje wypowiedzi brzmiały dosyć konserwatywnie i zdrowo rozsądkowo (no może poza kwestiami typu nie 'jedzenie mięsa’ 😉 czy pomijanie wartości piwa 'cena do jakości’- to jako dygresja 😉 ). Zarazem stwierdzasz ze tu cytuje „Punk się nie pierdoli” (subkultura jak najbardziej na lewo, anarchistyczna oraz inne cechy jakiej można jej dopisać które w moim wpisie pominę, ale walcząca z pewnym głównym nurtem). Rozumiem, ze przeszedłeś długa drogę w procesie dorastania co uważam za dobre- ale wyskoczyłeś z tym gościem z tvn czy inną wyborczą i w kontekście tego co mówiłeś i robiłeś , nie tylko było niepotrzebne ale wręcz irracjonalne (znając oczywistą niechęć prawie wszystkich do w.w. kanału i gazety). Jeśli nadal uważasz ze zostało w tobie krztyna tego buntownika to naprawdę zainteresuj się tym co robi i jak działa tvn z g.w (i są to działania bardzo negatywne, antyspołeczne, antypolskie, antykatolickie a zrazem bardzo perfidne. Ludzie piszą o tym książki!)
  Ja osobiście nie zamierzam bojkotować twojego kanału, bo doceniam pracę, wiedzę (z której czerpie garściami) i nadal będę powracał do twoich piwnych filmików czy artykułów. A działania wielkich „agresorów” mogę ocenić co najmniej jako przesadzone a z drugiej strony ich strata, że rezygnują z tego blogu 🙂
  Pozdrawiam Tomaszu, Tomasz.

  • Widzisz tutaj pewną logikę?

   „Punk się nie pierdoli” (subkultura jak najbardziej na lewo, anarchistyczna oraz inne cechy jakiej można jej dopisać które w moim wpisie pominę, ale walcząca z pewnym głównym nurtem)

   wyskoczyłeś z tym gościem z tvn czy inną wyborczą i w kontekście tego co mówiłeś i robiłeś , nie tylko było niepotrzebne ale wręcz irracjonalne (znając oczywistą niechęć prawie wszystkich do w.w. kanału i gazety).

   Dostrzegasz punkty wspólne? Bycie punkiem nie polega na byciu zuniformizowanym gościem, który ma taki sam system przekonań, jak każdy inny punk. To jest system. Jeśli każą Ci nosić garnitur, to punkowe jest chodzenie w podartych dżinsach i ramonesce, ale jeśli wszyscy chodzą w podartych dżinsach i t-shirtach, to elementem wyróżnienia z szarej masy jest bycie eleganckim. Jeśli szokujące jest stwierdzenie, że mam wyborczą.pl ustawioną jako startową, to to jest właśnie punk. Punk jest zawsze nonkonformistą, a Wy wszyscy namawiacie mnie do konformizmu – uważaj z kim sobie robisz zdjęcie, uważaj jakie poglądy prezentujesz, bo stracisz. Stracisz nasz szacunek, nasze suby. Zacytuję tutaj refren piosenki Farben Lehre, który często był moim mottem: „mam w dupie, czy ktoś mnie lubi, czy nie lubi. Mam w dupie. Swoje myślę, swoje mówię.”

   http://youtu.be/enaTJPFJY18?t=1m12s

   • Jeśli mogę, dodam jeszcze jeden cytat (z Indios Bravos) który moim zdaniem niesie ważne przesłanie… :
    „W co tam sobie chcecie wierzcie
    Lecz nie mówcie całej reszcie
    Jak ma swoje życie przeżyć
    Co szanować i w co wierzyć
    Mówię do Ciebie i mówię do siebie”

    Pozdro 4All

 4. Panie Tomku, zapewne nikt nie miał do Pana pretensji o to, że uważa Pan za wartościowe informacje „warsztatowe” których udzielał – co by nie mówić – doświadczony dziennikarz J.Kuźniar. Niemniej niektóre jego wypowiedzi są bardzo mocno kontrowersyjne i zalatują mi jakąś antypolskoscią. Zazwyczaj mam głęboko w poważaniu opinie innych…ale tak jak Pana zasmuciło czytanie komentarzy po słynnym selfie, tak mnie zasmuciły wypowiedzi J.K. I tak mnie, jak i innych widzów dziwi fakt, że nie życzy Pan sobie insektyw w stosunku do osoby, która (moim zdaniem) obraża innych. I staje Pan tylko w jej obronie.

 5. To chyba malo wazne w co Pan wierzy co czyta i kogo lubi skoro tematem blogu jest piwo. Gdyby ludzie wiedzieli co robia po za scena muzycy to tez by ich nie sluchali ?

 6. Panie Tomku,wg mnie to wygląda tak. Chciał Pan zrobić sobie reklamę korzystając z sytuacji(bo to i duża stacja i znany człowiek), ale nie wyszło, bo i stacja i człowiek wzbudzają kontrowersje 🙂 Shit Happens

 7. Ostatnio tak jakoś tracę wiarę w naród. Chamstwo, hejterstwo, zawiść i pogarda dla wszystkiego. Tak naprawdę to nie rozumiem tego typu sytuacji a właściwie tych ludzi hejtujących. Ja na Twoim miejscu Tomku bym ich wszystkich banował i usuwał ze subskrypcji, bo to jakieś dzieciaki, którzy właściwie nie dorośli do Twojego bloga. W ogóle nie szkoda tych co się wypisali, przynajmniej teraz wiesz, że wśród swoich widzów nie masz gimbazy. I nie musisz się nikomu z niczego tłumaczyć, bo właśnie o to im chodziło.

Leave a Reply